Šokujúci prípad z USA. Matka, ktorá opustila batoľa a odišla na dovolenku, dostala doživotie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na doživotné väzenie bez šance na udelenia milosti odsúdil v pondelok súd v USA matku, ktorá svoju 16-mesačnú dcéru nechala v detskej ohrádke a odišla na dovolenku na desať dní. Dieťa v tom čase zomrelo, informovala agentúra AP.

Kristel Candelariová (32) sa minulý mesiac priznala k vražde a ohrozeniu dieťaťa v rámci dohody o vine a treste s prokuratúrou v okrese Cyuahoga v americkom štáte Ohio.

Obvinená podľa úradov zanechala v júni 2023 svoju dcéru Jailyn v ich dome v Clevelande a odišla na dovolenku do Deroitu a do Portorika, odkiaľ dokonca na sociálnych sieťach zverejňovala fotografie.

Prečítajte si tiež:

Keď sa o desať dní neskôr vrátila domov, zistila, že dieťa v detskej ohrádke nedýcha a zavolala pomoc. Podľa záchranárov bolo dieťa "extrémne dehydrované" a skonštatovali už len jeho smrť, píše AP.

Následná pitva preukázala, že 16-mesačné dievčatko zomrelo na následky vyhladovania a ťažkej dehydratácie. Podľa záchranárov a polície bolo dieťa nájdené na podložke znečistenej močom a výkalmi, uvádza denník Daily Mail.

„Presne ako ste vy nepustili Jailyn z jej väzenia, by ste mali stráviť zvyšok vášho života v cele bez slobody. Jediným rozdielom bude, že väznica vás aspoň nakŕmi a napojí, čo ste jej vy odopreli,“ uviedol sudca Brendan Sheehan.

Prečítajte si tiež:

Candelariová, ktorá údajne podľa svojich obhajcov trpí depresiami a ďalšími bližšie nešpecifikovanými psychickými ťažkosťami, uviedla, že denne sa modlí za odpustenie a dodala, že sa nesnaží ničím ospravedlniť svoj čin, cituje AP.

Pozrite si zábery z 13. 3. 2024. Dieťa v Petržalke zasiahol elektrický prúd:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.