Ubytovacia služba Airbnb má problém. Paríž ju chce zažalovať

Airbnb
Airbnb Zdroj: Shutterstock.com

Lacnejšie ubytovanie v centre Paríža začína tamojším obyvateľom prerastať cez hlavu.

Záujem o krátkodobý prenájom bytov vo francúzskej metropole po letnej sezóne neúmerne narástol. Radnica sa preto rozhodla portál zažalovať, vláda chce pritvrdiť ešte viac.

Lacnejšie ubytovanie v centre Paríža začína tamojším obyvateľom prerastať cez hlavu. Na prenájom sú tisícky bytov a pôvodných obyvateľov nahrádzajú skupinky tínedžerov, turistov či rôznych dobrodruhov.

Majitelia mnohých bytov opustili centrum pred vidinou rýchleho zisku. Byty radšej prenajímajú a pôvodní susedia sa zrazu necítia ako doma, ale ako v cudzej krajine.

Paríž patrí k najnavštevovanejším svetovým metropolám a zisky z turizmu dosahujú miliardy. A záujem o byty narastá raketovým tempom.

Cestovateľov ale ekonomická stránka metropol nezaujíma a problém vidia inak. Ponuky onlajnových aplikácií si nevedia vynachváliť.

Francúzska metropola však stratila s Airbnb nervy. Zažalovala ich za to, že aplikácia nevyradila z ponuky byty, ktoré radnici riadne neplatia dane. Vláda sa zasa chystá prijať zákon, ktorý by obmedzil podnikanie podobných internetových platforiem.


PARÍŽ/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žaloba

Dôležité udalosti