Ruský súd zamietol žalobu matky Alexeja Navaľného

Navaľnyj.
Zdroj: Profimedia

Ruský súd zamietol žalobu matky zosnulého opozičného lídra Alexeja Navaľného, v ktorej tvrdila, že jej syn nedostával vo väzení náležitú zdravotnú starostlivosť. Informovali o tom vo štvrtok spolupracovníci Navaľného, ktorý zomrel vo februári v trestaneckom tábore za polárnym kruhom, uvádza agentúra AP.

Navaľného matka svoju žalobu predložila súdu v meste Labytnangi, ktoré leží neďaleko trestaneckej kolónie, kde Navaľnyj 16. februára zomrel. Súd sa však matkinou žalobou odmietol zaoberať s argumentom, že takúto sťažnosť by mohol podať len samotný Navaľnyj.

„Alexej sa mnohokrát sťažoval, že mu v (rôznych) kolóniách neposkytujú zdravotnú starostlivosť. Tieto sťažnosti boli zamietnuté. A teraz, keď bol zabitý, je sťažnosť jeho rodiny s výsmechom zamietnutá,“ napísal na sieti Telegram Ivan Ždanov, riaditeľ Navaľným založenej nadácie Fond boja proti korupcii.

Prečítajte si tiež:

Navaľnyj si v trestaneckej kolónii IK-3 v Jamalsku odpykával 19-ročný trest odňatia slobody, ktorý bol považovaný za politickú odplatu za jeho dlhoročnú kampaň proti politike Kremľa. Za mrežami bol od januára 2021, keď sa vrátil do Ruska z Nemecka, kde sa uzdravoval po otrave nervovoparalytickou látkou novičok.  

V úmrtnom liste sa uvádza, že Navaľnyj zomrel prirodzenou smrťou. Jeho príbuzní a spolupracovníci, ako aj západní politici vinia z politikovej smrti ruského prezidenta Vladimira Putina.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 2.2024. Zomrel Alexej Navaľnyj:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.