Rusko zaradilo LGBTI+ hnutie na zoznam teroristov a extrémistov

Rusko zaradilo LGBTI+ hnutie na zoznam teroristov a extrémistov
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Ruská Federálna služba pre finančný monitoring (Rosfinmonitoring) zaradila v piatok na svoj zoznam extrémistických a teroristických organizácií medzinárodné LGBT+ hnutie. Dôsledky takéhoto zaradenia neboli bezprostredne známe, uvádza TASR na základe správy agentúry AFP.

Ruský najvyšší súd vyhlásil vlani v novembri toto hnutie za "extrémistické" a zakázal všetky jeho aktivity na území Ruska. Menovite pritom neuviedol, koho sa predmetný zákaz týka.

Rosfinmonitoring má právomoc zmraziť bankové účty konkrétnych subjektov uvedených na teroristickom zozname. Na svojej webstránke však takisto v tejto súvislosti, a síce s hnutím LGBT+, neuvádza nijakú konkrétnu osobu či organizáciu, všíma si AFP.

Prečítajte si tiež:

Kremeľ stupňuje - od spustenia invázie na Ukrajinu - svoju konzervatívnu rétoriku, pričom aj samotnú vojnu na Ukrajine podáva aj ako boj proti Západu a jeho hodnotám.

Rusko zakázalo v roku 2022 tzv. homosexuálnu propagandou medzi dospelými, čím rozšírilo predchádzajúcu legislatívu, ktorá ju zakazovala medzi neplnoletými. Fakticky tak znemožnilo zobrazovanie akýchkoľvek "netradičných sexuálnych vzťahov" na verejnosti a v médiách. Zakázalo tiež právne alebo lekárske zmeny pohlavia.

LGBT+ ľudí sa niekoľkokrát zastal aj pápež František. Pozrite si archívny príspevok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.