VIDEO: Svet je v šoku. Princezná Kate oznámila, že má rakovinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Princezná z Walesu Kate má rakovinu. Oznámila to v piatok (22. 3.) vo videu na sociálnej sieti

Princezná uviedla, že je v počiatočnom štádiu liečby. Vo videu hovorí, že to bol „obrovský šok“ po „neuveriteľne ťažkých niekoľkých mesiacoch“.

Vysvetlila, že keď v januári podstúpila operáciu brucha, nevedelo sa, že má rakovinu. „Testy po operácii však odhalili rakovinu. Lekári mi preto odporučili, aby som podstúpila preventívnu chemoterapiu, a teraz som v počiatočnom štádiu liečby,“ uviedla princezná.

Odkázala však, že je „v poriadku a každým dňom silnejšia“.

Podrobnosti nie sú známe

Kate uviedla, že zotavenie po januárovej operácii si vyžiadalo určitý čas a prioritou je teraz pre ňu upokojenie rodiny: „William a ja sme robili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme to spracovali a zvládli v súkromí v záujme našej rodiny.“

Manželia od januárovej operácie čelili intenzívnym špekuláciám verejnosti o zdravotnom stave Kate. Od Vianoc sa nezúčastnila na žiadnych oficiálnych podujatiach.

Zároveň dodala, že myslí na všetkých, ktorých rakovina postihla: „Všetkých, ktorí čelia tejto chorobe v akejkoľvek podobe, prosím, aby nestrácali vieru a nádej. Nie ste sami.“

Podrobnosti o jej ochorení a stave zatiaľ nie sú známe. Kensingtonský palác však podľa BBC uviedol, že je presvedčený, že princezná sa úplne zotaví.

Prečítajte si tiež:

Politici reagujú

Britský premiér Rishi Sunak zaželal princeznej z Walesu Catherine „skoré uzdravenie“. Sunak vo vyhlásení uviedol, že princezná má „lásku a podporu celej krajiny“ a dodal, že svojím vyhlásením preukázala „neskutočnú statočnosť“.

Na oznámenie princeznej z Walesu vzápätí zareagoval aj Biely dom. „Všetci sme práve počuli tieto hrozné správy. V myšlienkach sme s vojvodkyňou z Cambridgeu a jej rodinou,“ povedala reportérom tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jean-Pierreová.

Pozrite si celé vyjadrenie princeznej z Walesu: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.