Kráľ Karol vyjadril podporu svojej neveste Kate. Za jej odvahu som na ňu hrdý, vyhlásil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Britský kráľ Karol III. ocenil v piatok otvorenosť princeznej z Walesu Kate, manželky svojho staršieho syna Williama, po zverejnení jej diagnózy rakoviny. Informujú o tom agentúry DPA a AFP.

Monarcha v reakcii na video, v ktorom Kate zverejnila správu o svojom onkologickom ochorení, uviedol, že je na ňu "veľmi hrdý za jej odvahu" hovoriť o svojej chorobe, uviedol Buckinghamský palác.

Kráľ Karol, ktorý sa takisto podrobuje liečbe rakoviny, vo vyhlásení ďalej dodal, že zostáva so svojou "milovanou nevestou v najbližšom kontakte" a s kráľovnou Kamilou budú 42-ročnej Kate a celej jej rodine "v týchto ťažkých časoch" naďalej preukazovať svoju lásku a podporu.

Prečítajte si tiež:

Kate v piatok oznámila, že jej diagnostikovali onkologické ochorenie a podrobuje sa preventívnej chemoterapii v počiatočnej fáze.

Vo zverejnenom videu uviedla, že plánovaná operácia brušnej dutiny, ktorej sa podrobila v januári, bola úspešná a pôvodne sa predpokladalo, že nejde o rakovinu. Neskoršie testy však odhalili onkologické ochorenie.

Kensingtonský palác nezverejnil, aký druh rakoviny zistili princeznej z Walesu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.