V Rusku zadržali 11 podozrivých z teroristického útoku, počet obetí stúpol

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruské úrady zadržali 11 osôb, ktoré majú byť zapojené do teroristického útoku na predmestí Moskvy. Medzi nimi majú byť aj štyria útočníci.

„Riaditeľ ruskej FSB informoval prezidenta Vladimira Putina o zadržaní 11 ľudí vrátane 4 teroristov, ktorí boli priamo zapojení do teroristického útoku na radnici Crocus," Informuje o tom ruská vládna agentúra TASS, ktorá sa odvoláva na riaditeľa ruskej tajnej služby (FSB) Alexandra Bortnikova. 

​Počet obetí stúpa

Podľa poslednej bilancie o život prišlo najmenej 133 ľudí a ďalších viac ako sto ich bolo zranených. Ruské úrady tiež uviedli, že medzi obeťami sú najmenej tri deti.

Záchranné zložky pri odstraňovaní trosiek našli ďalšie telá.

„Podľa predbežných údajov boli príčinou smrti strelné poranenia a otravy splodinami horenia," informoval ruský Vyšetrovací výbor.​

Gubernátor Moskovskej oblasti Andrej Vorobiov v aplikácii Telegram uviedol, že záchranári budú trosky prehľadávať ešte niekoľko dní.

Prečítajte si tiež:

Policajná naháňačka

Dve osoby zadržali po policajnej naháňačke. Unikali na aute značky Renault, polícia musela po nich strieľať. Vozidlo sa nakoniec prevrátilo.

Poslanec Štátnej dumy Alexander Khinshtein ešte predtým informoval, že v aute podozrivých našli útočné pušky AKM a pasy občanov Tadžikistanu.

Do koncertnej sály Crocus City Hall v meste Krasnogorsk na predmestí Mosvky vpadli v piatok (22. 3.) večer viacerí muži ozbrojení automatickými zbraňami a granátmi. Z budovy sa ozývala streľba, výbuchy a zachvátil ju rozsiahly požiar. K zodpovednosti za útok sa prihlásila militantná organizácia Islamský štát.

Videozáznamy zverejnené na sociálnych sieťach zachytávajú ozbrojencov strieľajúcich do civilistov. Strecha budovy sa v sobotu skoro ráno zrútila a hasiči viacero hodín bojovali s požiarom, ktorý počas útoky vypukol, píše AP.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teroristický útok v Moskve

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.