Harry a Meghan nemali o chorobe Kate ani potuchy: Zverejnili ich reakciu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Princ Harry a jeho manželka Meghan sa správu o diagnostikovaní onkologického ochorenia Kate dozvedeli so zvyškom sveta. Podľa zdroja pre New York Post pár o diagnóze nemal ani potucyh. Manželia sa vraj večer okamžite skontaktovali s princom a princeznou z Walesu.

Podľa zverejnených informácii nie je jasné, či tak urobili cez telefón, videohovor, alebo si napísali správy. Taktiež nikto nevie potvrdiť, či Harry vycestuje do Spojeného kráľovstva, aby svoju rodinu podporil osobne tak, ako to urobil, keď diagnostikovali rakovinu kráľovi Karolovi III.

Prečítajte si tiež:

Večer sa v médiách objavil aj odkaz od vojvodkyne a vojvodu zo Sussexu pre Kate, v ktorom jej priali uzdravenie. „Želáme zdravie a uzdravenie pre Kate a rodinu a dúfame, že to budú môcť urobiť súkromne a v pokoji,“ uviedol pár v krátkom, no výstižnom vyhlásení pre US Weekly.

​Princezná z Walesu v piatok oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu a podrobuje sa preventívnej chemoterapii. Vo zverejnenom videu 42-ročná Kate uviedla, že plánovaná operácia brušnej dutiny, ktorej sa podrobila v januári, bola úspešná a pôvodne sa predpokladalo, že nejde o rakovinu. Neskoršie testy však odhalili onkologické ochorenie.

Prečítajte si tiež:

Lekári jej odporučili podrobiť sa preventívnej chemoterapii, v súčasnosti je v jej počiatočnej fáze. „Trvalo mi, kým som sa zotavila z tejto ťažkej operácie a mohla začať liečbu,“ povedala. Kensingtonský palác nezverejnil, aký druh rakoviny zistili princeznej z Walesu.

„Princezná má v otázkach svojho zdravia právo na súkromie tak, ako ho máme my všetci,“ vyhlásil palác.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.