Diagnostika rakoviny ukončila špekulácie. Účasť Kate ani Karola sa na oficiálnych udalostiach neočakáva

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Správa o tom, že princeznej z Walesu diagnostikovali rakovinu, šokovala celý svet. Stala sa vyvrcholením mnohých mylných špekulácií, ktoré sa šírili počas posledných týždňov. Spôsob oznámenia, aký zvolila, je bezprecedentný. 

S chemoterapiou mala začať koncom februára, píše BBC. Teraz je jasné, že odhalenie rakoviny bolo dôvodom, prečo sa princ William na poslednú chvíľu nezúčastnil na smútočnom obrade svojho krstného otca.

Palác vyzýva na rešpektovanie súkromia rodiny a chce urobiť hrubú čiaru za mediálnou búrkou posledných týždňov, ktorá zahŕňala napríklad rozruch okolo nešťastne upravenej fotografie Kate s deťmi.

Vznikli aj rôzne konšpiračné teórie, ktoré živilo informačné vákuum, ale teraz je už oveľa jasnejšie, čo sa od jej januárovej operácie dialo a prečo sa Kate tak málo objavovala na verejnosti.

Prečítajte si tiež:

Účasť na udalostiach sa neočakáva

Vzhľadom na to, že aj kráľ Karol podstupuje liečbu rakoviny, znamená to, že v súčasnosti sú rady starších členov kráľovskej rodiny veľmi oslabené.

Neočakáva sa, že Kate, podobne ako Karol, budú spoločne s kráľovskou rodinou na oficiálnych udalostiach, ktoré sa budú konať najbližšie obdobie. 

Na budúci týždeň na Zelený štvrtok, ktorý je stálou súčasťou kráľovského kalendára, bude kráľovná Kamila zastupovať kráľa Karola. V posledných mesiacoch akoby prevzala kormidlo kráľovskej rodiny a čoraz častejšie sa sama vydáva na cesty, ktoré by za normálnych okolností absolvoval jej manžel.

Princ William pokračuje v rozbehnutých projektoch, ale očakáva sa, že obmedzí svoje cesty v snahe zostať blízko domova a rodiny. 

Prečítajte si tiež:

Oznámenie Kate

Princezná z Walesu v piatok (23. 3.) na sociálnej sieti zverejnila video, v ktorom oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu. Uviedla tiež, že už podstúpila chemoterapiu a cíti sa dobre. Verí, že ochorenie prekoná. 

Zároveň však vo videu zdieľala odkaz a posolstvo pre iných, ktorí čelia rovnakému ochoreniu. „Všetkým, ktorí čelia tejto chorobe v akejkoľvek podobe, prosím, nestrácajte vieru ani nádej. Nie ste sami,“ povedala Kate. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.