Teroristi sú napojení na Ukrajinu, vyhlásila ruská tajná služba. Kyjev to odmieta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v sobotu (23. 3.) vyhlásila, že teroristi stojaci za piatkovým (22. 3.) útokom v Moskve sú napojení na Ukrajinu a snažili sa tam po útoku uniknúť, uviedla to ruská tlačová agentúra TASS

„Zločinci po spáchaní teroristického útoku zamýšľali prekročiť rusko-ukrajinskú štátnu hranicu a na ukrajinskej strane mali príslušné kontakty,“ uviedla TASS s odvolaním na FSB po tom, ako bezpečnostná služba ohlásila zatknutie 11 osôb v spojitosti s útokom. FSB takisto začala vyšetrovanie v spojitosti s terorizmom.

Ukrajina odmieta účasť na útoku

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí kategoricky odmieta obvinenia.

„Takéto obvinenia považujeme za plánovanú provokáciu Kremľa s cieľom ešte viac rozdúchať protiukrajinskú hystériu v ruskej spoločnosti, vytvoriť podmienky pre zvýšenú mobilizáciu ruských občanov k účasti na zločineckej agresii proti našej krajine a zdiskreditovať Ukrajinu v očiach medzinárodného spoločenstva,“ uviedli vo vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

K zodpovednosti sa prihlásil Islamský štát

K zodpovednosti za útok sa ešte v piatok prihlásila organizácia Islamský štát. Bojovníci Islamského štátu „zaútočili na veľké zhromaždenie... na predmestí ruského hlavného mesta Moskva,“ uviedla skupina vo vyhlásení na sociálnej sieti Telegram.

Do koncertnej sály Crocus City Hall v meste Krasnogorsk na predmestí Moskvy vpadli v piatok večer viacerí muži ozbrojení automatickými zbraňami a granátmi.

Počet obetí stúpa

Počet obetí stúpol na najmenej 133 a ďalší sú zranení, informovala ruská informačná agentúra RIA Novosti. Ďalšie telá našli pri odpratávaní trosiek, informovala TASS. Z budovy sa ozývala streľba, výbuchy a zachvátil ju rozsiahly požiar.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teroristický útok v Moskve

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.