Vtipkovali a klebetili, teraz to ľutujú. Známe tváre sa ospravedlňujú Kate za komentáre k jej stiahnutiu sa z verejnosti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ospravedlňujú sa za vtipy, konšpirácie i nemiestne komentáre. Známe osobnosti na sociálnych sieťach zdieľajú príspevky, v ktorých vyjadrujú ľútosť nad svojimi nedávnymi vyjadreniami a konšpiráciami na adresu princeznej z Walesu.

Kate v piatok (23. 3.) večer zverejnila na sociálnej sieti video, v ktorom oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu a podstúpila liečbu. Išlo o prelomenie ticha, ktoré viedlo mnohé známe osobnosti, ale i médiá, k viacerým špekuláciám.

Prečítajte si tiež:

Klebety sa týkali obvinení z údajnej aféry, náznakov, že Kate podstúpila extrémnu kozmetickú operáciu aj podozrení, že sa pripravuje na rozvod s manželom.

Ospravedlnenia a ľútosť 

Na jej vyjadrenie následne mnohé známe tváre zareagovali ospravedlnením. Americká herečka Blake Lively bola jednou z prvých, ktorá sa vyjadrila, že je „zahanbená“, pretože si tento týždeň pri propagácii svojho nového radu nápojov vzala na mušku kontroverznú upravenú rodinnú fotografiu Kate.

Príspevok Blake Lively. Zdroj: Instagram/blakelively

„Som si istá, že to dnes to nikoho nezaujíma, ale cítim, že to musím povedať. Urobila som hlúpy príspevok týkajúci sa šialenstva okolo upravenej fotografie Kate,“ uviedla s ospravedlnením. Navyše, svoj pôvodný príspevok stiahla, píše mirror.co.uk.

Prečítajte si tiež:

Omid Scobie, známy novinár, ktorý sa zameriava na britskú kráľovskú rodinu, tiež vyjadril ľútosť nad svojimi príspevkami a následne ich stiahol. Ten pôvodne dokonca zverejnil obrázok budíka odpočítavajúceho čas do 18.00 hodiny, teda do času, keď kráľovská rodina v piatok popoludní prezradila, že zverejní oznámenie.

Rovnako herečka Meghan Kingová uviedla, že sa cíti „veľmi zle“ za to, že svojimi teóriami prispela k šíreniu klebiet o princeznej Kate. Predtým si totiž robila žarty o tom, že si najala veštca, ktorý nájde ukrytú princeznú z Walesu, keďže sa týždne neukázala na verejnosti.

Príspevok Meghan Kingovej. Zdroj: Inatagram/Meghan King

​Taktiež sa prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti ospravedlnila a zaželala jej všetko dobré: „Som v rovnakom veku ako ona, takže ma to naozaj zasiahlo a posielam jej modlitby a veľa pozitívnej energie.“

Našli sa aj takí, ktorí vyzývajú iné známe tváre, aby sa ospravedlnili za zdieľanie svojich posmešných komentárov. Sú nimi Jennie Bondová a Piers Morgan, britskí žurnalisti, ktorí apelovali na hviezdy, ktoré teraz mlčia.

Jednou z nich by mohla byť aj Kim Kardashian. Tá zdieľala príspevok, kde žartovala, že „ide nájsť Kate“, pričom pózovala vedľa športového auta.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kim Kardashian (@kimkardashian)

Oznámenie Kate

Princezná z Walesu v piatok (23. 3.) na sociálnej sieti zverejnila video, v ktorom oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu. Uviedla tiež, že už podstúpila chemoterapiu a cíti sa dobre. Verí, že ochorenie prekoná. 

Zároveň však vo videu zdieľala odkaz a posolstvo pre iných, ktorí čelia rovnakému ochoreniu. „Všetkým, ktorí čelia tejto chorobe v akejkoľvek podobe, prosím, nestrácajte vieru ani nádej. Nie ste sami,“ povedala Kate. 

Pozrite si video, v ktorom Kate oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu a podstúpila liečbu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.