Pred zverejnením videa boli Kate a Karol na súkromnom obede. V týchto dňoch sú si ešte viac blízki

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ochorenie zdieľajú spoločne. Pred oficiálnym vyhlásením boli princezná z Walesu a kráľ Karol na súkromnom obede. Sedemdesiatpäťročný monarcha kvôli stretnutiu pricestoval vo štvrtok (21. 3.) z Londýna na Windsorský zámok.

Podrobnosti o dojemnom podpornom stretnutí pred zverejnením príspevku o Kateinej diagnóze sa objavili v sobotu (23. 3.) večer.

Stretnutie kráľa Karola a princeznej Kate malo byť veľmi emotívne, píše Daily Mail. Zdravotné ťažkosti spoločne zdieľali už v nemocnici, keď boli pred niekoľkými týždňami obaja hospitalizovaní na londýnskej klinike.

Kráľ podstúpil zákrok týkajúci sa problémov s prostatou, Kate operáciu brucha, po ktorej sa odhalila jej diagnóza rakoviny.

Karol mal dokonca vstať z nemocničného lôžka a ísť za Kate, s ktorou sa stretli na chodbe, a to nie len raz.

Prečítajte si tiež:

Ako dcéra

Blízky zdroj podľa Daily Mail uviedol, že zo spoločného obeda na Windsorskom zámku „kráľ odchádzal veľmi dojatý“.

Dodal, že „sú si veľmi blízki a Karol Kate považuje akoby za svoju dcéru“. O to viac ich zbližuje podobná diagnóza, informujú viaceré zdroje.

„Nie je jej otcom ako takým - má svojho vlastného otca, ktorému je absolútne oddaná - ale dalo by sa povedať, že kráľ sa k nej správa ako k dcére, ktorú nikdy nemal,“ uviedol zdroj. Potvrdzovať ich blízky vzťah majú aj zábery zo stretnutí, keď sa zakaždým pozdravia bozkom.

Rovnako o tom svedčia aj slová Karola, ktorý v piatok (22. 3.) večer po zverejnení videa Kate povedal, že je na svoju „milovanú nevestu hrdý“.

Prečítajte si tiež:

Nezúčastňujú sa na verejnom programe

Účasť Kate ani Karola sa na verejných udalostiach v najbližších dňoch neočakáva. Čo sa týka Veľkej noci, ak to kráľovi zdravotný stav dovolí, zúčastní sa na menšej verzii výročnej bohoslužby v kaplnke svätého Juraja na Windsorskom zámku spolu s kráľovnou Kamilou.

Kate a jej manžel William medzičasom odišli do Anmer Hall na vidieku, ktoré má byť ich útočiskom počas zotavovania sa princeznej. V najbližších dňoch sa chcú sústrediť na svoje deti, princa Georgea, princeznú Charlotte a princa Louisa.

Pozrite si video, v ktorom Kate oznámila, že jej diagnostikovali rakovinu a podstúpila liečbu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.