Brat princeznej Kate zverejnil krásne vyznanie na jej podporu. Pridal aj dojímavú fotografiu z detstva

Brat princeznej Kate zverejnil krásne vyznanie na jej podporu. Pridal aj dojímavú fotografiu z detstva
Princezná Kate hovorí o svojom zdravotnom stave. Zdroj: Profimedia.sk

V piatok večer médiá informovali, že Kate Middleton trpí rakovinou. Jej mladší brat James sa jej rozhodol verejne prejaviť slová podpory. K vyznaniu priložil archívnu fotografiu z čias, keď boli obaja deti.

Catherine (42) v piatok vo videozázname oznámila, že jej diagnostikovali onkologické ochorenie a podrobuje sa chemoterapii. Uviedla pritom, že operácia brušnej dutiny, ktorej sa podrobila v januári, bola úspešná, a pôvodne sa predpokladalo, že nejde o rakovinu. Neskoršie testy však odhalili onkologické ochorenie.

Prečítajte si tiež:

​Slová podpory a prianie skorého uzdravenia následne princeznej adresovali mnohí vrátane britského premiéra Rishiho Sunaka či Bieleho domu. Britský kráľ Karol III., ktorý sa takisto podrobuje liečbe rakoviny, ocenil otvorenosť a odvahu Catherine hovoriť o svojej chorobe.

K politickým lídrom, ktorí britskej princeznej zaželali skoré uzdravenie, sa najnovšie pridal aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. V príspevku na platforme X odkázal princeznej, že jej praje aj so svojou manželkou Brigitte "úplné uzdravenie" a dodal, že jej "sila a odhodlanie sú inšpiráciou pre všetkých".

Slová podpory vojvodkyni vyjadril aj najmladší zo súrodencov Middletonovcov, 36-ročný James. Krátko po tom, ako vojvodkyňa urobila zdrvujúce vyhlásenie, jej brat zverejnil fotografiu z detstva zo svojho súkromného archívu.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa James Middleton (@jmidy)

Vidíme dospievajúcu Kate a Jamesa, ktorý je od nej o 6 rokov mladší, ako sa usmievajú do kamery s horami v pozadí. Fotografiu sprevádzal povznášajúci príspevok na adresu jeho milovanej sestry.

„Za tie roky sme spolu vyliezli na množstvo hôr. Ako rodina s tebou zdoláme aj túto“

V priloženom videu si môžete pozrieť vyhlásenie princeznej Kate o jej zdravotnom stave.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.