Odvolací súd výrazne znížil Donaldovi Trumpovi kauciu a predĺžil lehotu na jej splatenie

Odvolací súd výrazne znížil Donaldovi Trumpovi kauciu a predĺžil lehotu na jej splatenie
Bývalý prezident USA Donald Trump. Zdroj: TASR/AP/Alex Brandon

Odvolací súd znížil Donaldovi Trumpovi kauciu zo 454 na 175 miliónov dolárov a lehotu na jej zloženie predĺžil o desať dní. Trump tak nemusí dnes zložiť zhruba pol miliardy dolárov, ako mu prikázal newyorský súd, informuje portál televízie CNN.

Súd v New Yorku predtým rozhodol, že Trump a jeho spoločnosť The Trump Organization nezákonne nadhodnotili svoj majetok a manipulovali s hodnotou nehnuteľností, aby získali výhodné bankové úvery alebo poistné podmienky.

Sudca preto vo februári nariadil Trumpovi zaplatiť 355 miliónov dolárov plus úroky, zatiaľ čo jeho synovia Eric a Donald mali každý odovzdať viac ako štyri milióny dolárov.

Prečítajte si tiež:

Exprezident sa však dostal do finančnej tiesne a hrozilo preto, že mu štát New York skonfiškuje časť majetku. 

Trumpovi sa začiatkom marca podarilo zložiť samostatnú kauciu vo výške 91,6 milióna dolárov v inom súdnom procese, kde sa odvoláva proti rozsudku za sexuálne napadnutie a urážku na cti. Zažalovala ho newyorská spisovateľka Elizabeth Jean Carrollová.

Jeho právnici však uviedli, že všetci hlavní poskytovatelia peňažnej záruky majú interné pravidlá, ktoré im bránia prijať nehnuteľnosť ako zábezpeku v danom prípade podvodu, a mnohí z nich by neprekročili limit 100 miliónov dolárov.

Rozhodne s amedzi Bidenom a Trumpom. Najväčší favoriti získali nominácie svojich strán. Viac sa dozviete z príspevku v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.