Nemeckú turistku udupali v Zimbabwe na smrť slony

Slon.

Žena tesne pred útokom fotografovala slony spoločne s malou skupinkou nemeckých turistov.

Nemeckú turistku udupali v Zimbabwe na smrť slony. K incidentu došlo v tamojšom národnom parku Mana Pools, informovala vo štvrtok agentúra DPA. Žena tesne pred útokom fotografovala slony spoločne s malou skupinkou nemeckých turistov, uviedol hovorca zimbabwianskeho úradu pre správu národných parkov a ochranu prírody (Zimparks). 

"Ženu udupali slony, urýchlene ju previezli do miestnej nemocnice, kde nanešťastie zraneniam v stredu podľahla," povedal a dodal, že nie je známe, z ktorej časti Nemecka 49-ročná turistka pochádzala. Totožnosť ženy taktiež úrady nezverejnili. 

Príslušné orgány podľa hovorcu ešte musia určiť, čo slony k útoku vyprovokovalo. "Vždy žiadame ľudí, aby sa držali ďalej od divokých zvierat; mali by ostávať v bezpečnej vzdialenosti," povedal podľa agentúry AP v tejto súvislosti. 

Pripomenul tiež, že v Zimbabwe vlani zaútočili slony na ľudí dovedna 41-krát. Jednou z ich obetí bol aj turistický sprievodca, ktorého dospelý sloní samec pošliapal a doslova roztrhal na kusy, skôr než sa jeho kolegom podarilo prísť mu na pomoc. 

Zimbabwe má druhú najpočetnejšiu sloniu populáciu na svete - podľa posledného sčítania tam v roku 2016 žilo okolo 82.304 slonov. Zimbabwe v tomto smere predstihuje len susedná Botswana, kde predvlani narátali 130.451 slonov, priblížila stanica BBC.

HARARE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.