Šiesti nezvestní po páde mosta v Baltimore sú považovaní za mŕtvych

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Záchranári v utorok po zotmení odvolali pátranie po šiestich ľuďoch, ktorí sú nezvestní po zrútení mosta v meste Baltimore na východe USA.

Pravdepodobnosť, že sa tieto osoby ešte podarí nájsť živé, je nízka, doplnil kontraadmirál pobrežnej stráže Shannon Gilreath s odvolaním sa na časový odstup od nehody a nízku teplotu vody. Gilreathovo vyjadrenie priniesla agentúra AFP.

Do piliera narazila kontajnerová loď

K zrúteniu mosta Key Bridge došlo v utorok, keď do jedného z jeho pilierov v čase okolo 01.30 h miestneho času (06.30 h SEČ) narazila kontajnerová loď. Most sa následne zrútil do rieky Patapsco.

V čase nešťastia bolo na moste osem ľudí, dvoch z nich zachránili z vody, šiesti sú naďalej nezvestní.

Prečítajte si tiež:

Most postavia nanovo

Podľa posádky mala loď problém s pohonom a potvrdil to aj guvernér štátu Maryland Wes Moore, podľa ktorého predbežné vyšetrovanie naznačuje nehodu. Dodal, že nezvestnými sú stavební robotníci, ktorí na moste opravovali výmoly na ceste.

Moore avizoval, že most bude postavený nanovo, ale tak, aby uchoval pamiatku na ľudí, ktorých životy táto tragédia ovplyvnila. Prezident USA Joe Biden vyhlásil, že federálna vláda uhradí celé náklady na prestavbu mosta a obnovenie prevádzky miestneho prístavu.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 26. 3. 2024. Otázniky o zrútení mosta:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.