Arnold Schwarzenegger podstúpil vážny chirurgický zákrok. Stáva sa zo mňa stroj, odkázal fanúšikom

Arnold Schwarzenegger podstúpil vážny chirurgický zákrok. Stáva sa zo mňa stroj, odkázal fanúšikom
Arnold Schwarzenegger. Zdroj: Profimedia.sk

Herec Arnold Schwarzenegger oznámil, že minulý týždeň absolvoval lekársky zákrok, pri ktorom mu zaviedli kardiostimulátor, informuje v stredu TASR s odvolaním sa na správu agentúry APA.

Bývalý kalifornský guvernér zákrok absolvoval ešte 18. marca na klinike v Clevelande. O niekoľko dní neskôr sa už zúčastnil na podujatí na ochranu životného prostredia a nikto podľa jeho slov nič nespozoroval.

„Cítim sa výborne,“ uviedol Schwarzenegger v pondelok (25. marca) vo svojom podcaste Arnolds' Pump Club. S úsmevom dodal, že je teraz o niečo viac "strojom", uviedla v utorok APA a pripomenula, že tento herec účinkoval vo viacerých filmoch o Terminátorovi, ktorý patrí medzi jeho najznámejšie postavy.

Prečítajte si tiež:

Schwarzenegger (76) trpí vrodeným srdcovým ochorením, tzv. bikuspidálnou aortálnou chlopňou, s ktorou je spojené vyššie riziko vzniku aortálnej stenózy (zúženia aortálnej chlopne) a zhoršenia prietoku krvi.

Arnold Schwarzenegger od roku 1997 absolvoval už viacero kardiologických zákrokov. V roku 2020 mu vymenili aortálnu chlopňu, ktorá pomáha pri prúdení okysličenej krvi zo srdca do tela.

Lekári mu minulotýždňový zákrok odporučili z dôvodu nepravidelného srdcového rytmu. Kardiostimulátor bol podľa jeho slov najlepším z riešení, aby naďalej zostal v dobrej forme.

Náročnejšiemu tréningu sa Schwarzenegger ešte nejaký čas venovať nemôže. V natáčaní akčného seriálu Fubar, v ktorom hrá agenta CIA, však bude môcť zrejme pokračovať už v apríli.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.