VIDEO: Dramatické pristátie na letisku pomenovanom po Ronaldovi. Pilot predviedol v silnom vetre divoké manévre

Lietadlo pristávajúce na letisku na Madeire
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Letisko Cristiana Ronalda na portugalskej Madeire patrí medzi pilotmi k najmenej obľúbeným. Aby tam mohli lietať, musia dokonca absolvovať špeciálny výcvik. Pristávanie tam komplikuje silný vietor, pre ktorý sú cestujúci často svedkami divokých manévrov. Jeden z nich predviedol aj pilot spoločnosti TAP Air Portugal.

Letisko na portugalskom ostrove Madeira, ktoré je pomenované po futbalistovi Cristianovi Ronaldovi, často býva dejiskom divokých pristátí. 

Ako informuje portál Novinky.cz, pristávacia dráha je postavená čiastočne priamo nad morom a život tam pilotom komplikuje silný vietor.

Ten na vlastnej koži začiatkom týždňa okúsil aj pilot spoločnosti TAP Air Portugal. Ten predviedol pristátie, ktoré YouTube kanál Madeira Airport Spotting označil za najdivokejšie, ktoré bolo na letisku prevedené.

Mohol skúsiť pristáť znova

Na záberoch je vidieť, ako Airbus klesá, pričom vietor lietadlo rozkýval zo strany na stranu. Tiež pritom mieril k zemi až príliš nosom nadol. Napokon sa pilotovi podarilo tvrdo dosadnúť na predný podvozok. Na palube pritom nebol nikto okrem posádky.

Je otázne, prečo sa pilot, keď sa dostal do problémov, nerozhodol znovu vzlietnuť a po obletení letiska sa nepokúsil o pristátie opäť. 

Odborníci totiž upozorňujú, že predný podvozok dostal poriadne zabrať. Zároveň sa zhodujú, že podľa záberov na začiatku videa by prípadné prerušenie pristátia bolo stále bezpečné.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.