Väčšina Poliakov je proti vyslaniu vojakov na Ukrajinu, ukázal prieskum

Väčšina Poliakov je proti vyslaniu vojakov na Ukrajinu, ukázal prieskum
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Vyše 70 percent Poliakov si neželá vyslanie vojakov svojej krajiny ani Severoatlantickej aliancie na Ukrajinu. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky, ktorý vypracoval inštitút IBRIS pre poľský denník Rzeczpospolita. TASR o prieskume informuje na základe štvrtkovej správy agentúry PAP.

Proti vyslaniu vojakov Poľska či NATO na Ukrajinu sa v prieskume vyslovilo až 74,8 percenta respondentov. Opačný postoj zastávalo 10,2 percenta opýtaných, zatiaľ čo až 15 percent na vec nemalo názor.

„Hoci Poliaci nechcú vyslať svojich vojakov na Ukrajinu, súhlasia so začatím rozhovorov s NATO a Ukrajinou o tom, aby sa v oblasti pri hraniciach zaviedla protivzdušná obrana a aby bolo možné zostreľovať ruské rakety a drony letiace smerom na Poľsko,“ uviedol ďalej denník Rzeczpospolita.

Prečítajte si tiež:

V prieskume uvedený postoj zastávalo 69,3 percenta respondentov. Proti sa vyslovilo 17,6 percenta opýtaných, zatiaľ čo 13,1 percenta nemalo v tejto otázke jednoznačný názor.

Počas nedeľného raketového útoku na Ukrajinu narušila vzdušný priestor Poľska - blízko pohraničnej dediny Oserdów na juhovýchode Lublinského vojvodstva - raketa vypálená z ruského lietadla.

Poľská armáda vyhlásila stav vysokej pohotovosti. Strela v poľskom vzdušnom priestore zotrvala 39 sekúnd, pričom ju poľské vojenské radarové systémy neustále sledovali.

Poľská armáda zistila narušenie svojho vzdušného priestoru ruskou raketou aj koncom decembra minulého roka.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o vlne ruských raketových útokov, ktoré narušili aj poľský vzdušný priestor.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.