Ďalší autobus havaroval v Nemecku. Zranenia utrpelo najmenej 20 ľudí

Havarovaný autobus.
Havarovaný autobus, v ktorom sa zranili desiatky ľudí. Zdroj: Profimedia

Autobus zišiel z vozovky na diaľnici A44 v západonemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko a prevrátil sa nabok.

Autobus s približne 60 cestujúcimi havaroval vo štvrtok večer na diaľnici v západnom Nemecku, zranenia utrpelo vyše 20 ľudí. TASR prevzala aktualizované informácie z piatkovej správy tlačovej agentúry DPA.

Autobus zišiel z vozovky na diaľnici A44 v západonemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko a prevrátil sa nabok. 

Príčina nehody neďaleko mesta Werl, 100 kilometrov východne od Düsseldorfu, je stále nejasná. Polícia vo štvrtok neskoro večer oznámila, že žiadne ďalšie vozidlá neboli účastníkmi nehody. 

Prečítajte si tiež:

Autobus viezol študentov

Podľa policajného hovorcu autobus prevážal študentov strednej odbornej školy vo Warburgu. Vracali sa z výletu v Anglicku. 

Polícia najprv uviedla, že ľahké zranenia utrpelo 21 ľudí a vo vážnom stave je jeden človek. Neskôr upravila počet na 20 ľahko ranených a jedného ťažko zraneného. Podľa polície nikto nie je v ohrození života. Vodič autobusu vyviazol z havárie bez zranenia.

Dvadsaťkilometrový úsek diaľnice A44 bol smerom na východ do Werlu uzavretý. Na miesto nehody bola vyslané protipožiarna brigáda a záchranný vrtuľník.  

Nehoda sa stala len deň po tom, čo pri havárii diaľkového autobusu neďaleko Lipska vo východnom Nemecku zahynuli štyria ľudia. Vodičmi boli Čech, ktorý v čase tragédie šoféroval, a Slovák.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín o nedávnej tragédii na nemeckej diaľnici.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.