Vojenských pozorovateľov OSN zranil výbuch na juhu Libanonu

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: Shutterstock/Oleksii Alieksieiev

Traja vojenskí pozorovatelia Organizácie Spojených národov a ich tlmočník boli v sobotu zranení pri výbuchu počas hliadkovanie na južnej libanonskej hranici. TASR informuje podľa agentúr AP a AFP.

Vojenskí pozorovatelia sú súčasťou pozorovacej misie OSN pre dohľad nad prímerím v južnom Libanone - UNIFIL. Libanonské médiá s odvolaním sa na bezpečnostných predstaviteľov uviedli, že na ich auto zaútočil izraelský dron.

Izraelská armáda (IDF) na sociálnej sieti X uviedla: „Na rozdiel od správ (médií), IDF dnes ráno nezaútočila na vozidlo UNIFIL v oblasti Rmeish.“

V sobotu vzrástol počet obetí izraelských leteckých útokov na Sýriu na 52, vrátane 38 vládnych vojakov a siedmich členov libanonského hnutia Hizballáh.

Prečítajte si tiež:

Piatkové útoky vyvolali obavy z rozpútania  širšieho regionálneho konfliktu. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva so sídlom v Británii sa útoky zamerali na „raketový sklad libanonského Hizballáhu“ pri letisku Aleppo na severe Sýrie.

Izrael sa pokúša oslabiť sily podporované Iránom v Sýrii, kde Hizballáh od vypuknutia občianskej vojny v roku 2011 podporuje vládu.

Vzájomné ostreľovanie sa zintenzívnilo po 7. októbri, keď izraelská vojna zaútočili proti palestínskemu hnutiu Hamas v Pásme Gazy.

Pozrite si archívnu reportáž o izraelských útokoch.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.