Výletná loď odplávala z ostrova bez ôsmich pasažierov. Tí ju teraz naháňajú po západnom pobreží Afriky

Výletná loď Norwegian Dawn
Výletná loď Norwegian Dawn. Zdroj: Profimedia.sk

Osem cestujúcich na výletnej plavbe spoločnosti Norwegian Cruise Line ostalo v africkom štáte Svätý Tomáš a Princov ostrov po tom, čo sa na loď nestihli vrátiť včas pred jej odchodom. Tá tak odplávala bez nich. Loď, ktorá sa plaví po západnom pobreží Afriky, sa tak skupinka pasažierov snaží už niekoľko dní dobehnúť.

Pasažieri sa podľa vyhlásenia Norwegian Cruise Line (NCL) oneskorili pri návrate na loď 27. marca, informuje CNN.

„Osem hostí, ktorí boli na ostrove na vlastnú päsť alebo na súkromnej prehliadke, zmeškali poslednú výzvu pre návrat späť na plavidlo a nestihli nastúpiť na loď do 15.00 hodiny miestneho času,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

„Aj keď ide o veľmi nešťastnú situáciu, hostia sú zodpovední za to, aby sa vrátili na loď v určenom čase, o ktorom sú informovaní cez lodný interkom a je zverejnený aj pri východe z plavidla,“ dodáva NCL.

Prečítajte si tiež:

Precestovali cez šesť krajín

Spoločnosť uviedla, že pasy cestujúcich boli odovzdané personálu v prístave, aby si ich mohli vyzdvihnúť. Pasažieri si podľa NCL musia uhradiť náklady na cestu do najbližšieho dostupného prístavu, aby sa mohli vrátiť na loď.

Norwegian Cruise Line tvrdí, že spolupracuje s miestnymi úradmi a komunikuje s dotyčnými cestujúcimi.

Podľa manželov Jill a Jaya Campbellovcov z Južnej Karolíny v USA, ktorí boli medzi oneskorencami a nestihli návrat na loď, skupina ôsmich uviaznutých pasažierov cestovala cez šesť krajín, aby sa v nedeľu (31. 3.) mohli vrátiť na loď v Gambii.

Napokon sa im to však nepodarilo. Loď totiž nemohla zakotviť pre odliv a strávila ďalší deň na mori. Campbellovci povedali, že skupina sa najbližšie pokúsi dostať do Senegalu, kde má loď v utorok (2. 4.) priplávať do prístavu v Dakare.

Pozrite si, ako vyzerá najväčšia výletná loď na svete Icon of the Seas:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.