Vyčíňajúci tajfún Trami si v Japonsku vyžiadal dvoch mŕtvych a 100 zranených

Zavretá vlaková stanica v Tokiu.
Zdroj: TASR/AP

Silný vietor a dážď naďalej sužujú sever krajiny.

Vyčíňajúci tajfún Trami si v Japonsku zatiaľ vyžiadal životy minimálne dvoch ľudí, pričom približne ďalších 100 je zranených a jedna osoba nezvestná, informuje v pondelok agentúra DPA.

Silný vietor a dážď naďalej sužujú sever krajiny. Jeden človek zahynul pri zosuve pôdy v západnej prefektúre Tottori a ďalšieho muža našli mŕtveho po páde do priekopy v meste Fudžijošida, uviedla japonská agentúra Kjódó. Takisto je nezvestná žena, ktorá spadla do odvodňovacej stoky v juhozápadnom meste Mijazaki. 

Odkedy tajfún Trami zasiahol v nedeľu západnú časť Japonska hľadá útočisko v núdzových evakuačných centrách zhruba 36.000 ľudí. Ohnisko búrky sa v pondelok o 8.00 h ráno miestneho času nachádzalo asi 120 kilometrov južne od mysu Erimo na severnom ostrove Hokkaido a postupovalo severovýchodným smerom rýchlosťou zhruba 95 km/h. Sprievodné vetry dosahovali rýchlosť 126 km/h a v nárazoch až 180 km/h, informoval meteorologický úrad. V pondelok zrušili približne 230 letov, pričom v nedeľu ich odriekli takmer 1300.

TOKIO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Japonsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.