Pri ruských útokoch v Dnipre utrpelo zranenia 18 ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej 18 ľudí vrátane piatich detí utrpelo zranenia pri ruskom raketovom útoku na ukrajinské mesto Dnipro, uviedol v utorok na sociálnych sieťach gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Serhij Lysak s tým, že zranení sú mimo ohrozenia života.

Ukrajinské záchranné zložky predtým uviedli, že raketový úder zasiahol materskú školu, vysokú školu a podnik, informujú agentúry AFP a DPA.

Zelenskyj prisľúbil odvetu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom večernom príhovore prisľúbil odvetu. Ako zdôraznil, je "dôležité, aby ruskí teroristi dostali odpoveď na ich útoky".

Zelenskyj tiež vyzval na väčšiu medzinárodnú pomoc pri posilňovaní protivzdušnej obrany Ukrajiny, aby mohla odolávať ruským silám.

Prečítajte si tiež:

„Systémy protivzdušnej obrany, ktoré existujú vo svete, nesmú len tak zostať zapadnuté prachom niekde na základniach, keď by mohli zachrániť tisíce životov pred ruským terorom,“ podotkol.

Masívny vzdušný útok

Minulý týždeň v noci na piatok čelila Ukrajina masívnemu vzdušnému útoku, pri ktorom protivzdušná obrana zostrelila 84 z 99 riadených striel a dronov vypálených z Ruska, pričom Rusi zasiahli infraštruktúru pri meste Dnipro. Týždeň predtým osem ruských rakiet zasiahlo tamojšiu vodnú elektráreň a spôsobilo na tomto zariadení značné škody.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 1. 4. 2024. Za havanským syndrómom môže byť Rusko:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.