Bola anjel, smútia priatelia a známi. Talentovaná kuchárka Denisa z MasterChefa prehrala boj s rakovinou mozgu

Denisa Zajícová
Denisa Zajícová. Zdroj: TV Nova/Instagram - foodtherapybydenisa

Denisa Zajícová, niekdajšia účastníčka kuchárskej reality show MasterChef, podľahla zákernej chorobe. Češka dlhodobo zápasila s rakovinou mozgu. Svoj boj definitívne prehrala v utorok. Po oznámení o jej úmrtí sociálne siete zaplavili odkazy od jej priateľov aj známych osobností.

Správu o úmrtí talentovanej kuchárky zverejnila na sociálnej sieti jej rodina, informuje TN.cz. Denisa Zajícová, ktorá mala iba 35 rokov, spolu s manželom vychovávali dcéru Izabelu.

Rakovinu mozgu Zajícovej diagnostikovali ešte v roku 2014. Po náročnej sérii operácií sa jej choroba vrátila a lekári jej dávali rok života.

V septembri minulého roka sa pritom zdalo, že by sa mohlo všetko obrátiť k lepšiemu. Vďaka zbierke sa podarilo vybrať dostatok financií na nákladnú liečbu, ktorá začala zaberať. „Asi som žena šťasteny, som jednou z 30 pacientov, ktorým liečba sadla a funguje,“ vravela vtedy Denisa.

Prečítajte si tiež:

Odkazy od známych tvárí

Po tom, čo sa objavila správa, že boj so zákernou chorobou prehrala, zaplavili sociálne siete odkazy od jej priateľov či známych osobností. 

„Práve sa mi zastavilo srdce. Deniska, anjel. Bola si ohromná, statočná žena a krásna duša. Bojovníčka! Také, ako si ty, kedysi boli vládkyňami. Ďakujem za všetko, čo sme si povedali, šťastnú cestu, nech už ťa nič nebolí,“ povedala posledné zbohom herečka Denisa Nesvačilová, píše TN.cz.

Speváčka Anička Slováčková, ktorá sama zápasí s rakovinou, napísala: „Úprimnú sústrasť celej rodine, je mi to strašne ľúto.“

„Denisku som veľmi rada sledovala, bola mi inšpiráciou v tom sa za žiadnych okolností nevzdať. A posielam jej veľa síl na cestu na druhý breh a celej vašej rodine úprimnú sústrasť. Je mi to veľmi ľúto,“ reagovala speváčka Míša Tomešová.

Kuchárkina rodina sa v príspevku poďakovala všetkým, ktorí Denisu podporovali. „Ďakujeme všetkým Deniskiným kamarátkam a kamarátom za neskutočný záujem, podporu a pomoc pri starostlivosti o ňu. Nepoznáme nikoho, kto by mal okolo seba toľko skutočných a aktívnych priateľov ako ona, tá starostlivosť nás celý čas neskutočne dojímala,“ uviedli jej blízki.

Pozrite si, ako vyzeralo pôsobenie Denisy Zajícovej v show MasterChef:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.