Policajtovi, ktorý mal opitý napadnúť viacero žien, môže hroziť vyšší trest. Jedna z obetí má komplikovanú zlomeninu

Opitý policajt napadol mladú ženu
Opitý policajt napadol mladú ženu. Zdroj: Twitter/Désolé olé (reprofoto)

Prípad, ktorý rozhorčil celé Česko. Policajt mal so svojou priateľkou vo februári pod vplyvom alkoholu v Prahe napadnúť niekoľko ľudí, väčšina z nich boli ženy. Video jedného z útokov sa dostalo pritom na verejnosť. Policajta už zbavili služby. Zdá sa však, že by sa mohol dostať do ešte väčších problémov. Zranenie jednej zo žien je totiž vážnejšie, než sa čakalo.

Policajt v slávnostnej uniforme sa snaží spacifikovať mladú ženu. Za pomoci svojej priateľky, taktiež policajtky, ju tlačí k zemi a následne ju potiahne za vlasy tak silno, že žena odletí niekoľko desiatok centimetrov. Toto video sa v polovici marca objavilo na sociálnych sieťach a pobúrilo českú verejnosť. 

Ako informuje portál Novinky, táto 19-ročná žena nemala byť v ten večer ani zďaleka jedinou obeťou vyčíňania opitej dvojice policajtov. 

Prečítajte si tiež:

Mal napadnúť ženy aj členov ochranky

Tí do jedného z barov na pražskom Smíchove dorazili z policajného plesu. Tam mal byť podľa jednej zo svedkýň muž agresívny a napadnúť niekoľko žien a dievčat a tiež členov ochranky.

„Pritlačil ma k baru, držal ma tam a obmedzoval. Správal sa nepríjemne a bol ožratý. Odstrčila som ho od seba a povedala mu, nech na mňa prestane siahať, on do mňa ale rýpal. Tak som odišla z baru preč, pretože mi to bolo nepríjemné,“ priblížila mladá žena s tým, že na ňu následne mala zaútočiť aj policajtova partnerka.

„Najskôr tam s priateľkou na dolnom poschodí zmlátil nejaké dve dievčatá, potom cestou hore rozdal aj pár rán vyhadzovačom, a potom som ich stretla pri dverách a dostala som ranu od jeho priateľky, úplne nečakane,“ uviedla svedkyňa.

Dokopy podľa nej napadli sedem ľudí, z toho bolo päť žien a dvaja členovia ochranky. Mužovi v dychu namerali 2,6 promile alkoholu, žene 1,6 promile.

Prečítajte si tiež:

Museli ju operovať

Ako sa teraz ukázalo, jedna zo žien utrpela komplikovanú zlomeninu nohy, ktorá si vyžiadala operáciu. „Bola tam nejaká dlhšia rekonvalescencia, pretože dostala do členka skrutky a musí po operácii naďalej rehabilitovať,“ povedala ďalšia z poškodených žien, ktorá je v kontakte s niektorými obeťami útoku.

Práve to, že sa rekonvalescencia jednej zo žien natiahla, môže policajtovi spôsobiť problémy. 

Napriek tomu, že Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS) prípad podľa prvotných informácií začala prešetrovať pre možné výtržníctvo, policajt by sa podľa trestného zákonníka mohol svojím konaním dopustiť aj ublíženia na zdraví.

A pri tomto trestnom čine hrá dôležitú úlohu práve aj doba liečby zranení. Ak by totiž bola dlhšia ako šesť týždňov, obvinenému v takom prípade hrozí namiesto pôvodných šiestich mesiacov až troch rokov za mrežami dvoj až osemročný trest.

Ak by sa prípad rekvalifikoval až na vážne ublíženie na zdraví, je trest ešte vyšší, a to tri až desať rokov.

Prečítajte si tiež:

Postavili ho mimo službu

Policajta medzičasom postavili mimo službu a vyšetrovateľ GIBS zbiera od poškodených žien posledné informácie a podklady a chystá sa policajta obviniť.

Jeho priateľka zatiaľ ostáva v službe. „Stále čakáme na GIBS, ako to vyhodnotí, či vidí v konaní tejto policajtky priestupok alebo trestný čin. Podľa toho, ako inšpekcia rozhodne, budeme jej prípad riešiť. Dovtedy zostáva v službe,“ povedal hovorca pražských policajtov Jan Daněk.

Štyridsaťročný muž skončil v policajnej cele pre nešťastnú lásku. Svoju bývalú priateľku vraj prenasledoval a nakoniec aj podpálil viacero áut:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.