Miloša Zemana prepustili z nemocnice. Strávil tam tri týždne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalého českého prezidenta Miloša Zemana prepustili v stredu po troch týždňoch z nemocnice do domácej starostlivosti. Oznámila to pražská Fakultná nemocnica v Motole, informuje TASR podľa spravodajského portálu Novinky.cz.

„Miloš Zeman bol dnes prepustený do domácej starostlivosti,“ uviedla hovorkyňa motolskej nemocnice Pavlína Danková vo vyhlásení.

Zeman zostal v nemocnici hospitalizovaný približne 20 dní po operácii nedokrvenej nohy, po ktorej tam absolvoval tiež rehabilitácie. „Aktuálne laboratórne nálezy sú priaznivé. Pán exprezident je schopný chodiť s oporou chodítka,“ uviedla na tlačovej konferencii lekárka Lucie Valentová-Bartáková.

Prečítajte si tiež:

Lekári sú spokojní s výsledkom

Pripomenula, že kritické nedostatočné prekrvenie prezidentovej končatiny spôsobila krvná zrazenina. Lekári počas operácie preto Zemanovi spravili plastiky tepny, odstránili krvné zrazeniny a spriechodnili krvné riečisko. Rozvíjajúci sa opuch lekári riešili fasciotómiami, pri ktorých narezali obal svalov. Tie počas hospitalizácie potom uzavreli.

„Aj keď je pacient naďalej krehký, sme spokojní s výsledkom,“ uviedol ďalší z lekárov Radan Keil.

Prednosta kliniky zobrazujúcich metód Miloslav Roček predtým upozornil, že trombóza by sa u 79-ročného Zemena mohla opakovať a je tomu preto nutné prispôsobiť liečbu.

Zeman podľa Noviniek trpí neuropatiou dolných končatín, ktorá sa okrem iného prejavuje aj necitlivosťou nôh. Okrem toho sa lieči aj s cukrovkou. V minulosti ho už viackrát hospitalizovali so zdravotnými ťažkosťami. Vo vážnom stave ho prijali do nemocnice aj v októbri 2021, keď bol ešte prezidentom.

Pozrite si aj príspevok, v ktorom sme informovali o stave Miloša Zemana:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničná politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.