Mnohé telefóny čaká veľká aktualizácia. Na týchto zariadeniach však nebude fungovať

Mnohé telefóny čaká veľká aktualizácia. Na týchto zariadeniach však nebude fungovať
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/A_B_C

Majitelia starších telefónov by si mali dať pozor na blížiacu sa veľkú aktualizáciu. Tá prinesie užívateľom mnoho užitočných noviniek, ale aj jednu veľkú nevýhodu.

Spoločnosť Apple si pre svojich užívateľov pripravila veľkú aktualizáciu operačného systému. Dôvodom je predovšetkým rýchly vývoj umelej inteligencie, na ktorý chce firma reagovať.

Systém iOS 18 však, bohužiaľ, nebude fungovať na všetkých existujúcich telefónoch. Smolu budú mať majitelia iPhonov, ktoré boli vydané pred rokom 2018.

Staršie modely nebudú s novinkou kompatibilné, pretože ich hardwarové čipy budú pre nový systém zastaralé a budú mať pomalšie procesory a menej pamäti, vysvetlil The Mirror.

Prečítajte si tiež:

Populárne modely

​Ide pritom o veľmi populárne telefóny, ktoré stále používa pomerne veľa ľudí. Konkrétne modely sú iPhone 5s, Iphone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone SE prvej generácie.

Spoločnosť Apple predstaví operačný systém na konferencii World Wide Developers Conference (WWDC), ktorá sa bude konať od 10. do 14. júna.

Aby bol smartfón kompatibilný s iOS 18, bude potrebovať čip Apple A12 Bionic, ktorý predstavili až po uvedení modelov iPhone XR a XS v roku 2018.

Užívatelia, ktorí nemajú modernejšie modely, stratia prístup k všetkým budúcim aktualizáciám softvéru. Telefóny im však aj naďalej budú fungovať.

Na severe Francúzska zakázali používanie mobilov na verejnosti:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.