Obľúbená dovolenková destinácia rázne zatočí s turistami. Zaviedla špeciálny poplatok

Obľúbená dovolenková destinácia rázne zatočí s turistami. Zaviedla špeciálny poplatok
Portimao. Zdroj: Shutterstock.com/Sopotnicki

Letná sezóna sa pomaly blíži. Obľúbená turistická destinácia sa tento rok rozhodla bojovať s veľkým prílivom dovolenkárov nepopulárnym rozhodnutím.

Turisti počas leta radi navštevujú najrôznejšie miesta. Niekde však býva v hlavnej sezóne návštevníkov až príliš. Práve s tým sa snaží niečo spraviť aj portugalský región Algarve.

Ako píše portál Algarve Marafado, mesto Portimão zaviedlo pre dovolenkárov špeciálny poplatok. Tí budú musieť zaplatiť turistickú daň vo výške dvoch eur za noc. Táto cena platí pre obdobie od marca do septembra. Od októbra do februára je taxa o euro lacnejšia.

„Sadzby sú spravodlivé. Tieto vybrané prostriedky podporia rozvoj cestovného ruchu v meste,“ citoval portál The Sun starostku Isildu Gomesovou. Podľa nej by mohli mestu do rozpočtu priniesť aj niekoľko miliónov eur.

Prečítajte si tiež:

Patrí medzi top destinácie

Deti do 13 rokov poplatok neplatia vôbec. Portimão sa tak pridalo k ďalším mestám na pobreží, ktoré už toto opatrenie zaviedli. Daň sa platí napríklad v meste Vila Real de Santo António, Faro alebo Olhão.

V minulom roku bola pritom oblasť Algarve vyhlásená v rámci cien World Travel Awards ako najlepšia plážová destinácia v Európe.

Podľa šéfa organizácie Algarve Turism Andrého Gomesa ponúka región pláže, ktoré sa trafia do vkusu azda každému.

„Od dlhých piesočnatých pláží chránených zlatými útesmi, až po malé zátoky zasadené medzi skaly a pokojné vody na východnom pobreží,“ povedal.

Pozrite si reportáž o dovolenkách na tento rok:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.