Ohavný výsledok pátrania po malej Danke zo Srbska. Telo malo ležať na skládke zakryté odpadkami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takmer dvojročná Danka Ilić zmizla 26. marca v srbskom meste Bor. Polícia i dobrovoľníci v krajine od tohto dňa prehľadávali dom za domom i široké okolie. Teraz srbský prezident oznámil, že je dievčatko mŕtve.

Srbský prezident Alexander Vučić oznámil, že malá Danka je po smrti. Ľudí, ktorí ju zabili, označil za príšery.

Dievčatko zmizlo zo záhrady rodinného domu. Podľa najnovších informácií malo malé dievčatko zablúdiť na cestu. Tam ju mali v plnej rýchlosti zraziť autom dvaja muži. Údajne ju naložili do kufra a odviezli na skládku, kde jej telo vyhodili. Dokonca ho mali zakryť odpadkami, aby ho nebolo vidieť. Neskôr sa mali vrátiť a telo aj zakopať.

Informuje o tom chorvátsky Dnevnik.hr, ktorý sa odvoláva na zdroj blízky vyšetrovaniu. 

Na skládke s podozrivými 

Podozrivých zadržali, k činu sa mali priznať. Teraz ich mali policajti odviesť na danú skládku, kde telo dievčatka podľa ich opisu hľadajú. 

Služobné auto, ktorým Danku zrazili, sa údajne snažila dvojica chemicky vyčistiť, avšak DNA analýza potvrdila, že na ňom je jej krv.

Rodičov dievčatka po hroznej správe brali z policajnej stanice záchranári. 

Po dievčatku pátrali desať dní. Vyšetrovanie naznačuje, že ju zabili len sedem minút po tom, čo mala podľa matky zmiznúť.

Falošné stopy

Vo Viedni spôsobili rozruch snímky z električkovej zastávky. Boli na nich dve ženy s dievčatkom, ktoré sa podobalo na Danku. Aj rodičia dieťaťa na ich základe uviedli, že by mohlo ísť o ich dcéru.

Dohady vyvrátila viedenská polícia vo štvrtok skoro ráno. Uviedli, že s úplnou istotou nejde o dievčatko, po ktorom sa pátra.

Jedna zo žien, ktoré boli na snímke, dodala dôkazy, že ide o jej dcéru. Ostala v šoku, keď videla svoju tvár v televízii i na sociálnych sieťach, píše Direktno.rs. Bála sa, že príde o prácu.

Prečítajte si tiež:

Pátranie komplikovali aj podvodníci, ktorí využívajú citlivosť tohto prípadu. Traja muži z Bosny a Hercegoviny, ktorých už zatkli, na sociálnych sieťach uvádzali, že majú zásadné informácie o osude zmiznutého dievčatka. Požadovali za ne 25-tisíc eur, informuje Kosmo.at.

Pozrite si aj reportáž zo Slovenska o tom, že chcú nezvestných vypátrať rýchlejšie: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.