Žene (24) lekári hovorili, že je tehotná. Napokon zistila veľmi krutú realitu

Žene (24) lekári hovorili, že je tehotná. Napokon zistila veľmi krutú realitu
Emma. Zdroj: Facebook/Emma Colledge

Nafúknuté brucho, ktoré na prvý pohľad vyzeralo ako tehotenské, zmiatlo lekárov. Mladej žene preto oznámili, že je tehotná. Ona však neskôr zistila, že realita je úplne iná a veľmi krutá.

Emma Colledgeová z britského Durhamu dorazila k lekárom, keď mala 23 rokov, s nafúknutým bruchom. Lekári si pôvodne mysleli, že ide o tehotenstvo, no testy u nej vyšli negatívne. Píše o tom BBC.

V skutočnosti však objavili 30 centimetrov veľkú cystu, ktorej príčinou bola rakovina vaječníkov. Tomu pritom doktori nemohli uveriť, pretože si mysleli, že je na takúto diagnózu „príliš mladá“.

Prečítajte si tiež:

Trápilo ju nadúvanie

Prvé príznaky sa u Emmy objavili na začiatku roku 2022, keď ju trápilo nadúvanie a častejšie chodila na toaletu.

„Viem, že ľudia hovoria, aby som k tomu nehľadala informácie, ale keď som si vyhľadala svoje príznaky, tak to ukázalo práve na rakovinu vaječníkov. Tá sa však vyskytuje väčšinou u ľudí nad 50 rokov,“ povedala Emma.

„V máji som bola u lekárov a povedali mi, že som tehotná. Vedela som však, že to nie je pravda a test to potvrdil,“ dodala 24-ročná žena. Následne jej na ultrazvuku odhalili veľkú cystu.

„Najskôr si mysleli, že je to len cysta, ale potom požiadali moju mamu, aby prišla, pretože tam boli nejaké komplikácie. Cysta bola taká veľká, že nič iné nevideli, pretože mi začala doslova drviť obličky,“ zdôverila sa denníku Independent.

Prečítajte si tiež:

Už by mala byť zdravá

Emma podstúpila operáciu, počas ktorej prišla o vaječník, na ktorom bola cysta. Počas ďalšej operácie jej odobrali aj slepé črevo a slezinu.

Čakalo ju aj viacero chemoterapií. Poslednú podstúpila v apríli 2023 a zdá sa, že teraz už je Emma zdravá.

Počas liečby sa stretla s organizáciou Teenage Cancer Trust, ktorá pomáha mladým ľuďom podstupujúcim boj s rakovinou.

Organizácia upozorňuje, že rakovina vaječníkov je u mladých ľudí stále častejšia. Prvé príznaky zahrňujú bolesť v oblasti panvy a brucha, nadúvanie a problémy s prijímaním jedla.

Pred pár dňami svet šokovala správa, že princezná Kate má rakovinu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.