Hrôza, ktorá sa skončila zázrakom. Matka zakopala novonarodené dievčatko, napokon ho zachránili príbuzní

Hrôza, ktorá sa skončila zázrakom. Matka zakopala novonarodené dievčatko, napokon ho zachránili príbuzní
Nájdené dievčatko. Zdroj: X/Kaylee

Prípad, pri ktorom zostáva rozum stáť. Tak sa dá okomentovať čin bezcitnej matky, ktorá sa rozhodla zbaviť svojho novonarodeného dieťaťa brutálnym spôsobom. Tento príbeh však má, našťastie, pozitívny koniec.

Ťažko pochopiteľného činu sa dopustila 23-ročná matka pochádzajúca z Ugandy. Len krátko po pôrode pochovala zaživa na záhrade svoju novorodenú dcéru.

Podľa Daily Mail, ktoré o prípade z Ghany informovalo, našli dieťa po dlhých šiestich hodinách príbuzní, ktorí našli krvavé stopy. Dievčatko napriek tomu akoby zázrakom prežilo.

Dieťa objavili v hrobe na záhrade príbuzní. Tí nasledovali krvavé stopy, ktoré viedli z domu von. Dievčatko bolo stále pripojené k placente. Javilo známky pohybu a plytko dýchalo. Na miesto teda okamžite vyrazili záchranári.

Dieťa krátko po pôrode zaživa pochovala jeho matka. V hrobe bolo dlhých šesť hodín. Keď ho našli, malo na sebe množstvo rezných rán a modrín, ktoré mal spôsobiť tlak zeme.

Prečítajte si tiež:

Lekári neveria, že dieťa prežilo

Dievčatko bolo špinavé od blata a krvi. Vzhľadom na to, že sa prípad odohral v januári, bola naviac aj studená. V Ghane totiž môžu teploty v noci od októbra do apríla klesnúť aj pod 10 stupňov Celzia.

Dieťa skončilo v nemocnici v inkubátore, kde mu lekári dodávali kyslík. Zdravotníci žasli nad tým, že vôbec prežilo. Neutrpelo dokonca ani žiadne vnútorné zranenia, ako ukázali vyšetrenia.

Po šiestich dňoch novorodenca prepustili domov, kde sa o neho stará jeho babička. Matka dieťaťa skončila vo väzbe a úrady ju vinia z pokusu o vraždu novorodenca.

Vo februári našli na Záhorí mŕtveho novorodenca:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.