Michaela sa v Afrike venovala lovu, no zároveň chránila zvieratá pred pytliakmi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V divokej Afrike žila v miestnej komunite, chránila stáda pred pytliakmi a zároveň zabezpečovala stravu miestnym kmeňom. Michaela sa na africkom safari venovala aj poľovníctvu, ktoré u mnohých ľudí vzbudzuje kontroverzné reakcie.

Michaela Fialová vyrastala iba s otcom. Ten ju priviedol k poľovníctvu, vďaka ktorému precestovala svet. Nakoniec sa jej obľúbeným miestom stala Afrika, kde si uvedomila, že tam zvieratá treba pred pytliakmi chrániť. 

Cez svoje sociálne siete sa snaží do Afriky dotiahnuť lovcov, ktorí by zvieratám zabezpečili ochranu. 

Podľa Mišky problém spočíva v tom, že lov je vnímaný kontroverzne väčšinou spoločnosti, ktorá o ňom nemá relevantné informácie. 

Prečítajte si tiež:

Farmy

Hovorca Slovenskej poľovníckej komory Alojz Kaššák tvrdí, že lovecké safari má v Afrike ekonomický význam. „Loví sa na farmách, ktoré sú na tento účel zriadené. Majitelia tam nechovajú dobytok, ale pôvodné druhy živočíchov,“ hovorí Kaššák. 

„Všetko sú to legálne, povolené lovy. Komerčný lov na farmách kumuluje finančné prostriedky na ochranu prírody a vzácnych živočíchov,“ ozrejmil Kaššák.

Časť finančných prostriedkov z úlovkov ide aj majiteľovi na udržiavanie farmy.

Tento spôsob chovu je takisto šetrný k životnému prostrediu. Každé územie v Afrike má svoju úživnosť, ktoré uživí určitý počet zvierat. Nadbytok živočíchov musí „preč“.

Druhým dôvodom lovu je mäso ako obživa pre miestne komunity. 

Prečítajte si tiež:

Pytliactvo

Za kontroverzné považuje Kaššák skôr pytliactvo, keďže lov je legálny. 

Pytliaci sa v Afrike delia do dvoch skupín. Tých dobre vybavených lákajú nosorožce a drahšie zvieratá.

Druhú skupinu tvoria menej majetní pytliaci. „Deväťdesiatdeväť percent sú ľudia, ktorí sú chudobní a nemajú čo jesť,“ vraví Miška. 

Miška má v pláne sa do Afriky ešte vrátiť. Chce zorganizovať výcvik miestnej komunity za pomoci profesionálov, aby vedeli bojovať s nelegálnym pytliactvom. 

Okrem mnohých ďalších aktivít sa Miška venuje aj profesionálnej streľbe. Na strelnici ju vídať často. Dnes je to pre ňu už pomaly väčšia vášeň ako poľovníctvo. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.