Depresie ju priviedli k nechuti žiť. Mladá (28) Holanďanka na začiatku mája podstúpi eutanáziu

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/kitzcorner

Je mladá a fyzicky jej nič nie je. Holanďanka Zoraya (28) sa napriek tomu rozhodla pre eutanáziu. Podstúpiť ju má už začiatkom mája. Na vine je neutíchajúca depresia.

Psychiater jej mal oznámiť, že už pre ňu nevie nič urobiť a nevidí nádej na zlepšenie jej stavu, píše Daily Mail. Žena má ťažké depresie a hraničnú poruchu osobnosti.

Zoraya ter Beeková vraj už dávnejšie vyhlásila, že ak sa jej stav nezlepší, viac už nechce žiť. A to napriek tomu, že má strach. „Smrti sa trochu bojím, pretože je to tá najväčšia neznáma. Neviem, čo bude ďalej, alebo tam nie je nič? To je tá desivá časť,“ povedala Zoraya.

Prečítajte si tiež:

Plánuje do posledných detailov

Aj napriek strachu si svoju smrť naplánovala do detailov. Chce skonať v obývačke na gauči vo svojom dome. Pri nej bude jej priateľ. Povedala tiež, že nechce žiadnu hudbu.

Pred tým, ako jej lekár podá lieky na zástavu srdca, chce dostať sedatíva. Celý proces eutanázie je zdĺhavý a ich podanie vytvorí príjemnú atmosféru. Pred aplikáciou lieku sa lekár Zoraye ešte raz opýta, či si naozaj praje podstúpiť eutanáziu.

Keď bude pripravená, zaujme svoje miesto na gauči a lekár jej popraje „šťastnú cestu“.

Zoraya sa rozhodla, že nebude mať pohreb a bude spopolnená. Priateľ má rozprášiť jej popol na mieste pri lese, ktoré spolu vybrali.

Po jej smrti bude nasledovať ešte niekoľko úradných záležitostí. Komisia na skúmanie eutanázie posúdi, či pri vykonaní zákroku boli dodržané všetky postupy. Ak sa ukáže, že áno, holandská vláda vyhlási Zorayin život za zákonne ukončený.

V Európe sú len tri krajiny, kde je eutanázia povolená. Ročne v Holandsku eutanáziou ukončia svoj život tisícky ľudí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.