Pri výrobe pervitínu im začal horieť byt. Po krátkom pobyte v nemocnici smerovali do policajnej cely

Policie ČR - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

V byte v Zlíne začala horieť domáca výrobňa pervitínu.

Český portál Týdeník policie informuje o skutočne nezvyčajnom prípade. Kriminalisti z mesta Zlín odhalili príčinu vzniku požiaru, pri ktorom sa traja ľudia nadýchali splodín. 

V byte totižto začala horieť domáca výrobňa pervitínu. Požiar spôsobil škodu vo výške 200-tisíc českých korún. Trojica tak po krátkom pobyte v nemocnici skončila rovno v policajnej cele. 

Na miesto požiaru prišli najskôr hasiči, no keďže vnútri našli prázdne pláta od liekov a iné podozrivé predmety, vyšetrovanie požiaru posunuli policajtom. Tí zistili, že ide o predmety a prípravky určené k výrobe drog a celý prípad si preto prevzali kriminalisti.

Prečítajte si tiež:

Čo im hrozí?

Polícia na ďalší deň zahájila úkony pre podozrenie zo spáchania trestného činu nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi. Podozriví sú všetci traja, ktorí sa v byte nachádzali.

Obe ženy vo veku 32 a 42 rokov majú v registri po jednom zázname. Hrozí im preto 1 až 5 rokov väzenia.

Štyridsaťtriročný muž má sadzbu prísnejšiu pre jeho minulosť. V registri má šesť záznamov, z toho dva pre trestnú činnosť súvisiacu s drogami. Hrozia mu 2 až 10 rokov za mrežami.

Pozrite si archívnu reportáž o bizarnom spôsobe predaju pervitínu.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti