Zrazili ju a odniesli na skládku. Srbská polícia zadržala ďalších dvoch podozrivých v prípade vraždy Danky (†2)

Malú Danku zrazili a telo odniesli na skládku.
Malú Danku zrazili a telo odniesli na skládku.

Srbské úrady zadržali ďalších dvoch podozrivých v súvislosti so smrťou dvojročného dievčaťa, po ktorom pátral aj Interpol. Oznámilo to v sobotu (6. 4.) srbské ministerstvo vnútra, informuje AFP.

Danka Iličová sa stratila 26. marca v meste Bor na východe Srbska. Po niekoľkodňovom pátraní po dievčati, pri ktorom v Srbsku použili prvýkrát aj svoju verziu systému AMBER alert, používanú pri únosoch detí, srbská polícia vo štvrtok oznámila, že dievča je mŕtve.

V súvislosti s prípadom polícia tiež oznámila zadržanie dvoch podozrivých, ktorí sa k činu podľa prezidenta Aleksandara Vučiča priznali.

Prečítajte si tiež:

Telo preniesli na neznáme miesto

Podľa predbežných výsledkov vyšetrovania dievča zrazili autom zamestnanci verejných služieb a telo potom vyhodili na skládku.

Rezort vnútra v sobotu oznámil, že polícia zadržala ďalších dvoch ľudí. Tí sú podozriví z toho, že pomáhali jednému z hlavných podozrivých presunúť telo dievčaťa zo skládky na neznáme miesto.

Podľa polície tak zrejme spravili 28. marca. Úrady pritom po tele dievčatka stále pátrajú, keďže podozriví neuviedli, kde presne telo ukryli, píše AFP.

Pozriete si príspevok k pátraniu po Danke, odvysielaný v Televíznych novinách 5. 4. 2024: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.