Maďarskí politici blahoželajú Pellegrinimu: Je to veľká výhra pre zástancov mieru v Európe, povedal Orbán

Maďarskí politici blahoželajú Pellegrinimu: Je to veľká výhra pre zástancov mieru v Európe, povedal Orbán
Maďarský premiér Viktor Orbán. Zdroj: Profimedia.sk

Maďarský premiér a tiež minister zahraničných vecí Péter Szijjártó poblahoželali k víťazstvu v prezidentských voľbách Petrovi Pellegrinimu.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v nedeľu (7. 4.) zablahoželal Petrovi Pellegrinimu k víťazstvu v sobotňajšom (6. 4.) druhom kole volieb prezidenta SR.

„Srdečne blahoželám Petrovi Pellegrinimu k jeho suverénnemu víťazstvu v slovenských prezidentských voľbách. Je to veľká výhra pre ľudí a veľká výhra pre zástancov mieru v celej Európe!“ napísal Orbán na sociálnej sieti X. Svoj príspevok zakončil v slovenskom jazyku: „Blahoželáme, pán prezident!“

Pellegrini zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb so ziskom 53,12 percenta hlasov. Jeho súpera Ivana Korčoka podporilo 46,87 percenta voličov. Volebná účasť dosiahla vyše 61 percent, vyplýva z oficiálnych výsledkov zverejnených v nedeľu Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

Prečítajte si tiež:

Blahoželá aj minister zahraničia

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na Facebooku zablahoželal Petrovi Pellegrinimu k nedeľňajšiemu (7. 4.) víťazstvu v prezidentských voľbách.

„Gratulujem, pán prezident! Ďalšie potvrdenie síl ochraňujúcich suverenitu a síl presadzujúcich mier,“ napísal Szijjártó.

Pozrite si oficiálne vyhlásenie volebných výsledkov štátnou volebnou komisiou: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.