Petrovi Pellegrinimu blahoželajú k víťazstvu aj prezidenti Rakúska a Česka

Petrovi Pellegrinimu blahoželajú k víťazstvu aj prezidenti Rakúska a Česka
Andrzej Duda. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Poľský prezident Andrzej Duda v nedeľu (7. 4.) zagratuloval Petrovi Pellegrinimu k víťazstvu v prezidentských voľbách a vyjadril nádej, že sa mu s novým slovenským náprotivkom podarí nadviazať tradične dobrú spoluprácu. Na konštruktívnu spoluprácu s Pellegrinim sa okrem toho teší i rakúsky prezident Alexander Van der Bellen.

„Blahoželám zvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu k víťaznej kampani a dôvere, ktorú do neho vložili jeho krajania. Počítam s tradične veľmi dobrou susedkou spoluprácou,“ napísal na sociálnej sieti X Duda.

Van der Bellen v gratulačnom príspevku na sociálnej sieti X zagratuloval Pellegrinimu a poprial mu šťastie pri plnení si povinností, ktoré mu občania Slovenska zverili. Zároveň uviedol, že sa teší na konštruktívnu spoluprácu.

„V týchto ťažkých časoch bude kľúčom k ďalšiemu posilneniu výborných vzťahov medzi našimi krajinami ako susedmi a partnermi v rámci Európskej únie,“ napísal rakúsky prezident.

Prečítajte si tiež:

Blahoželali aj politici z Česka a Maďarska

Spomedzi susedných krajín Pellegrinimu k víťazstvu gratulovali už predstavitelia z Česka vrátane prezidenta Petra Pavla či z Maďarska.

Pellegrini zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb so ziskom 53,12 percenta hlasov. Jeho súper Ivan Korčok získal 46,87 percenta hlasov. Volebná účasť dosiahla vyše 61 percent, vyplýva z oficiálnych výsledkov zverejnených v nedeľu Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán.

​Pozrite si oficiálne vyhlásenie volebných výsledkov štátnou volebnou komisiou: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.