Napľujeme vám do piva! Choďte domov! Obľúbená dovolenková destinácia už má turistov plné zuby

Napľujeme vám do piva! Choďte domov! Obľúbená dovolenková destinácia už má turistov plné zuby
Tenerife. Zdroj: shutterstock.com/VICTOR TORRES

Opatrenia voči nevhodne sa správajúcim turistom. Po nich volajú obyvatelia vyhľadávaného dovolenkového ostrova Tenerife. Miestni požadujú rázne kroky.

Je najväčším spomedzi siedmich hlavných Kanárskych ostrovov a v poslednej dobe zažíva veľký nápor turistov. Záujem však so sebou neprináša len benefity, ale aj nepríjemnosti. Na tie upozornili miestni obyvatelia, informuje TN.cz na základe The Sun.

Prečítajte si tiež:

Neporiadok a alkohol

Hluk, zaťaženie dopravy, množstvo odpadkov. Aj tieto sťažnosti spomínajú v súvislosti s turistami obyvatelia ostrova.

Za najväčší problém považujú nadmerné užívanie alkoholu. Turisti im po rôznych párty majú spôsobovať nepríjemnosti, dokonca ničiť ich domovy.

Zavedenie dane a obmedzenie letov

Obyvatelia Tenerife majú preto niekoľko požiadaviek. Na prvom mieste je zavedenie turistickej dane. Chcú tiež, aby na ostrov smeroval menší počet letov. V neposlednom rade sú za obmedzenie pre cudzincov, čo sa týka kupovania nehnuteľností na ostrove.

Svoj protest proti množstvu prichádzajúcich turistov obyvatelia dávajú najavo aj menej tradičným spôsobom – prostredníctvom grafitov. Ich znenie je „turisti, choďte domov“ alebo napríklad aj „váš raj, naša bieda“. 

Na stenách s avšak objavili aj drsnejšie odkazy, anonym sa turistom vyhráža, že im napľuje do piva.

Plánované protesty

Plánujú tiež protestné zhromaždenie v najväčšom meste Santa Cruz. V rámci neho tiež predstavia svoje požiadavky. Nebude jediný.

Už teraz je ďalšie zhromaždenie naplánované na koniec apríla. Organizátormi sú sociálne a ekonomické skupiny, ktoré vyžadujú prísnejšie pravidlá pre cudzincov, ktorí na ostrove kupujú nehnuteľnosti.

Prečítajte si tiež:

Názory ostrovanov sa však rozchádzajú. Prevádzkovateľka podniku v Playa de las Américas Melissa Taylorová povedala, že „antituristika“, ktorú niektorí rozbehli, je nespravodlivá, pretože bez turistov by vlastne na ostrove nič nebolo.

Podobne reaguje aj ostrovný úrad pre cestovný ruch. Podľa neho na ostrove nedochádza k masívnemu prílivu turistov. Čísla sa majú rovnať tým pred pandémiou ochorenia COVID-19.

Tešili sa na dovolenku, no napokon nemohli nikam odletieť a na letisku zažili hanbu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.