Nešťastie pri obľúbenej turistickej destinácii v Portugalsku. Loď zasiahlo vlnobitie, o život prišli otec (†45) so synom (†13)

Veľké kamene na pobreží Stredozemného mora.
Stredozemné more. Zdroj: Profimedia.sk

Ďalší dvaja ľudia sú nezvestní. Kormidelníka zachránila loď, ktorá sa nachádzala v blízkosti. Pátracie práce pokračujú.

Dve osoby prišli o život a ďalšie dve sú nezvestné po tom, ako sa v nedeľu pri pobreží Portugalska prevrátila loď. Piatu osobu, kormidelníka lode, zachránili, informuje agentúra AFP.

Pátracie práce pokračujú

Nešťastie sa stalo tri kilometre od pobrežia polostrova Tróia na juhozápade krajiny. Miestne úrady potvrdili nález dvoch tiel, ktoré patrili 45-ročnému mužovi a jeho synovi vo veku 13 rokov.

Kormidelníka lode (62) zachránila ďalšia loď, ktorá sa nachádzala v blízkosti. Dve osoby vo veku 21 a 23 rokov sú naďalej nezvestné. Pátracie práce pokračujú aj v noci na pondelok. Na záchrane sa zúčastňujú lode pobrežnej stráže, námorné plavidlá a lietadlo vzdušných síl.

Prečítajte si tiež:

​Zmiatlo ich do mora

Loď sa potopila v nedeľu ráno okolo 6.00 h miestneho času po tom, ako ju zasiahlo vlnobitie. Kormidelník pre miestne médiá uviedol, že zvyšných štyroch členov posádky zmiatlo do mora.

Na polostrove Tróia sa nachádza niekoľko piesočnatých pláží, ktoré sú počas víkendov rušnou destináciou najmä pre obyvateľov portugalskej metropoly Lisabon, píše AFP.

Pozrite si zábery z 22. 2. 2024. Nákladná loď narazila do mosta v Číne:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.