Priemerná veľkosť penisu podľa národností. Špeciálna mapa odhalila, kde sú muži najviac obdarení

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Zdroj: Shutterstock/vchal

Aj keď skutočne nejde o žiadnu súťaž, všetko nasvedčuje tomu, že mužov predsa len zaujíma, ako na tom je ich penis v porovnaní s inými mužmi. A to až natoľko, že sa skupina nemeckých vedcov rozhodla vytvoriť špeciálnu mapu, ktorá ukazuje priemernú veľkosť penisov podľa národnosti ich majiteľov.

Veľkosť penisu sa rieši už odnepamäti. V skutočnosti je však dokázané, že na nej až tak nezáleží. Priemerné veľkosti bývajú navyše spravidla ďaleko nižšie ako veľkosti, ktorými sa hrdia samotní muži. 

Portál The Sun upozornil na fakt, že stránke World Data zverejnili špeciálnu tabuľku a mapu, ktoré zoradili priemerné veľkosti penisov v rôznych krajinách celého sveta.

Trochu sa však sekli, keďže sa v týchto dátach nenachádza Česko ani Slovensko, len okolité krajiny.

Prečítajte si tiež:

Najobdarenejší muži

Priemerne najväčší penis o dĺžke 17,61 centimetrov majú muži podľa portálu World Data v Ekvádore. Nad 16 centimetrov majú v priemere ešte muži z krajín Kamerun, Bolívia, Sudán a Haiti. 

Čo sa týka Európy, najobdarenejší sú Holanďania (celkovo umiestnení na deviatom mieste) s priemernou dĺžkou 15,87 centimetra. Zahanbiť sa však nenechali ani Francúzi, ktorí majú priemerne iba o čosi menej - 15,74 centimetra. Tretie miesto získali Taliani s 15,35 centimetrami.

V Európe dominujú ďalej Švédi s priemerom 15,08 centimetra a Bulhari s 15,02 centimetrami.

Prečítajte si tiež:

Najmenej obdarení

Čo sa týka najmenších penisov, vyhrávajú Kambodžania s priemerom 10,04 centimetra. Do 11 centimetrov majú ďalej v Mjanmarsku, Filipínach či na Srí Lanke. 

Európa sa nenechala zahanbiť ani v opačnej kategórii - teda z hľadiska najmenšej priemernej veľkosti penisu. Úplne najhoršie sú na tom Rumuni, ktorí skončili ako 16. najhorší. Priemerná veľkosť je u nich 12,73 centimetra.

Pomerne úspešne ich však doháňajú aj Íri s priemerom 12,78 centimetra a Briti s priemernými 13,13 centimetrami. 

Prečítajte si tiež:

Ako správne zmerať

Portál World Data ďalej informuje aj o jedinej správnej technike merania dĺžky penisu. Meria sa vždy od koreňa po špičku žaluďa. Ak sa však pri koreni nachádza tukový vankúšik, je dôležité ho počas merania mierne pritlačiť. 

Ak vás zaujíma obvod, meria sa hneď pri koreni, nikdy nie v strede. Portál ďalej zdôrazňuje, že v niektorých štúdiách sa meral obvod žaluďa, no ide o nesprávnu a rozporuplnú techniku.

Ako ďalej píšu, súvislosť medzi veľkosťou tela a veľkosťou penisu sa nikdy nepotvrdila. Sú síce štúdie, ktoré túto teóriu zastávajú, no zároveň je aj mnoho takých, ktoré ju priamo vylučujú. 

Pozrite si archívne video o transplantácii penisu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.