Padol jeden z najvyšších jackpotov v histórii. Nový miliardár sa zatiaľ neprihlásil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šťastlivec z Oregonu vyhral ôsmy najvyšší jackpot v histórii lotérií. Absolútny rekord však drží Edwin Castro z Kalifornie, ktorý v novembri 2022 vyhral v lotérii Powerball jackpot 2,04 miliardy dolárov (1,9 miliardy eur).

V americkej lotérii Powerball padol jeden z najvyšších jackpotov histórie. Šťastlivec z Oregonu vyhral astronomickú čiastku 1,32 miliardy dolárov (1,21 miliardy eur). Pravdepodobnosť uhádnutia správnej kombinácie v lotérii Powerball je pritom veľmi nízka: 1 ku 292,2 miliónom, píše denník New York Post.

Riaditeľ lotérie Powerball Mike Wells v nedeľnom vyhlásení uviedol, že ide o štvrtú najvyššiu výhru v histórii spoločnosti a doposiaľ najväčšiu čiastku medzi oregonskými účastníkmi tejto lotérie.

Majiteľ tiketu, ktorý sa zatiaľ neprihlásil, si bude môcť vybrať medzi jednorazovým vyplatením niečo vyše polovice z výhernej sumy alebo ročnú rentu. Podľa oregonských zákonov je identita víťaza verejnou informáciou a jeho meno tak bude po prihlásení zverejnené.

Prečítajte si tiež:

​Jackpot Powerballu rástol od 1. januára tohto roka, kedy si posledný účastník z Michiganu odniesol 842,4 milióna dolárov.

Pokiaľ hráč vyhrá v sobotu večer, kedy sa spravidla vyhlasujú výsledky, podobnú astronomickú čiastku, lotérie mu ponúkne dve možnosti výberu.

Portlandský víťaz si buď môže vybrať jednorazovú platbu pred zdanením, ktorá činí 608,9 milióna dolárov, alebo 30 percent vyplácaných ročne – rovnako pred zdanením –, ktoré sa s každým ďalším rokom navyšujú o päť percent.

Šťastlivec z Oregonu vyhral 8. najvyšší jackpot v histórii lotérií. Absolútny rekord však drží Edwin Castro z Kalifornie, ktorý v novembri 2022 vyhral v lotérii Powerball jackpot 2,04 miliardy dolárov (1,9 miliardy eur).

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o najvyššom jackpote histórie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.