VIDEO: Rusi nasadili proti Ukrajincom bizarne upraveného obrnenca. Na čele kolóny sa objavil „pojazdný bunker“

VIDEO: Rusi nasadili proti Ukrajincom bizarne upraveného obrnenca. Na čele kolóny sa objavil „pojazdný bunker“
Bizarne upravený tank. Zdroj: X/Kherson Cat

Podobné netradičné vylepšenia ruských obrnencov sú vo vojne na Ukrajine pomerne rozšírené. Často však ide o úpravy, ktoré limitujú schopnosť orientácie posádky .

V pondelok (8. 4.) sa na frontovej línii odohralo 56 bojových stretnutí medzi ruskými a ukrajinskými silami. Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl o tom podľa agentúry Ukrinform informoval na Facebooku

Jeden z najväčších útokov podnikli Rusi v okolí obce Krasnohorivka v Doneckej oblasti, ktorá je z väčšej časti okupovaná ruskými silami a dochádza v nej k pravidelným bojom. S leteckou podporou vykonali útočníci 26. pokus prelomiť ukrajinskú obranu v tejto oblasti.

Rovnako ako predošlé pokusy sa však skončil neúspechom. Ukrajinské delostrelectvo prinútilo kolóna ruských obrnencov ustúpiť. 

Medzi ruskými bojovými vozidlami vynikal najviac jeden nápadne upravený tank. Rusi naň totiž namontovali dodatočnú pancierovú ochranu, ktorá pokryla celé vozidlo. Z tanku tak trčalo iba delo.

Tento „pohyblivý bunker“ bol na čele kolóny a podobne ako ďalším vozidlám sa mu podarilo z bojiska ustúpiť. 

Podobné netradičné vylepšenia ruských obrnencov sú vo vojne na Ukrajine pomerne rozšírené. Často však ide o úpravy, ktoré limitujú schopnosť orientácie posádky a z takýchto vozidiel sa tak stávajú aj napriek dodatočnému pancierovaniu ľahké ciele.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o aktuálnej situácii na bojmi zmietanej Ukrajine.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.