VIDEO: Ohňová šou v tureckej reštaurácii sa vymkla kontrole. Dvaja Česi sú medzi popálenými

Ohňová šou v tureckej reštaurácii
Ohňová šou v tureckej reštaurácii Zdroj: YouTube.com

Oheň pri bare rýchlo vzplanul a zasiahol aj turistov.

V populárnej reštaurácii v Istanbule pravidelne predvádzajú ohňovú šou pri bare. Tentokrát sa im to ale vymklo spod kontroly. Plamene zasiahli štyroch turistov, ktorí utrpeli silné popáleniny. Medzi nimi sú aj dvaja Česi.

YouTuberka Týnuš Trešňičková a jej priateľ zostávajú vo vážnom stave v nemocnici. (článok o youtuberke si pozrite TU) Nehoda sa stala v reštaurácii kuchára Nusreta Gökçeho, známeho ako Salt Bae.


Incident sa podarilo niekoľkým svedkom nakrútiť na mobilný telefón. Najskôr je vidieť začiatok ohňovej šou, potom záber na spokojných hostí, až sa v pozadí ozve krik. Na video zachytili, ako horí časť baru. Jeden muž sa snažil strhnúť zo seba horiacu košeľu. Plamene pomáhali uhasiť okolostojaci aj zamestnanci reštaurácie.

Českí turisti utrpeli popáleniny na 35 percentách tela. Týna má vážnejšie zranenia ako jej priateľ Viktor Hájíček, uviedol portál tn.cz. Youtuberka má popálenú hruď, krk aj tvár.

Odviezli ich do štátnej nemocnice, neskôr skončili na vlastnú žiadosť v renomovanej klinike, ktorú často využívajú zahraniční klienti. „Ani jeden z nich nezvažuje, že by využili možnosť prevozu do Českej republiky. Chcú sa doliečiť v Turecku," uviedla hovorkyňa ministerstva zahranbičných vecí Michaela Lagronová.

https://www.youtube.com/watch?v=IlJHWfrzNUQ


ISTANBUL/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Oheň

Dôležité udalosti