Po výbuchu vo vodnej elektrárni v Taliansku hľadajú ďalších preživších. Šance na prežitie však klesajú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Veľká záchranná operácia v strednom Taliansku. Po výbuchu v útrobách vodnej elektrárne neďaleko Bologne, ktorý si vyžiadal tri obete, hľadajú potápači a hasiči ďalších štyroch ľudí. Ich šance na prežitie sú však minimálne. Oblasť explózie je desiatky metrov pod zemou a je kompletne zatopená.

Ničivá rana otriasla elektrárňou Bargi, ktorá leží na priehrade Suviana. Časť stavby sa úplne prepadla a zaplavila ju voda. Záchranári sú na mieste už viac ako 24 hodín a bojujú o čas.

Vyšetrovanie incidentu je len na začiatku, no už sa špekuluje o možných príčinách. Výbuch údajne nastal v momente, keď sa počas údržby objektu testovala turbína.

Prečítajte si tiež:

Zložitá situácia

Pracovalo na nej asi 15 zamestnancov a technikov firmy Enel. Piatich sa podarilo zachrániť, niektorí majú rozsiahle popáleniny. Tvrdia, že po explózii vypukol dole v podzemí aj požiar.

„Situácia je veľmi zložitá. Máme problém dostať sa k miestu výbuchu, lebo elektráreň je pod hladinou jazera. Operujú tam potápači. V prvom rade však musíme zaistiť, aby mohli pracovať bez akejkoľvek hrozby ďalšieho výbuchu,“ hovorí hovorca hasičského zboru Luca Cari.

Priehradu Suviana vybudovali pred takmer sto rokmi. Leží v Apeninách v nadmorskej výške asi 500 metrov. Samotnú elektráreň potom postavili v roku 1975.

Nehoda podľa talianskych médií ešte viac podnieti obavy odborárov o bezpečnosť zamestnancov v rizikových povolaniach. Dva najväčšie zväzy v krajine v stredu (10. 4.) na protest usporiadali štvorhodinový celoštátny štrajk.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.