Rusko v noci podniklo 40 raketových a 40 dronových útokov na Ukrajinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajinský prezident zopakoval, že Ukrajina potrebuje ďalšie systémy protivzdušnej obrany.

Rusko v noci na štvrtok vystrelilo na Ukrajinu viac než 40 rakiet a uskutočnilo 40 dronových útokov, pričom cielilo na "kritickú infraštruktúru" krajiny, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý zároveň opätovne požiadal o dodanie systémov protivzdušnej obrany Kyjevu. TASR informuje podľa agentúry AFP.

„V noci Rusko vystrelilo viac než 40 rakiet a 40 dronov na Ukrajinu,“ napísal Zelenskyj na platforme X. „Niektoré rakety a drony (iránskej výroby) Šáhid boli úspešne zostrelené. Žiaľ, len časť z nich. Ruskí teroristi opäť raz cielili na kritickú infraštruktúru,“ dodal ukrajinský prezident.

Zároveň spresnil, že došlo k ďalšiemu "ohavnému" útoku na veľkomesto Charkov i na Charkovskú oblasť. „Cielili však aj na objekty v Kyjevskej, Záporožskej, Ľvovskej a Odeskej oblasti,“ napísal.

„Všetci naši európski susedia a ďalší partneri vidia kritickú potrebu Ukrajiny pre systémy protivzdušnej obrany. Práve teraz, s našou schopnosťou prekonať ruský teror, môže svet ukázať, že s každým terorom sa zaobchádza rovnako ako so zločinom. Ak však bude Rusku umožnené v tom pokračovať, ak ruské rakety a bezpilotné lietadlá budú naďalej útočiť nielen na Ukrajinu, ale aj na odhodlanie našich spojencov, bude to znamenať globálnu licenciu na teror,“ uviedol Zelenskyj na platforme X.

„Potrebujeme systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu obrannú pomoc, nielen zatvárať oči a viesť zdĺhavé diskusie,“ dodal ukrajinský prezident, ktorý zároveň vyjadril vďačnosť "všetkým na svete, ktorí skutočne podporujú boj Ukrajiny o život".

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o 2. výročí ruského vpádu na Ukrajinu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.