Slovák, ktorý počas bujarej rozlúčky so slobodou zhodil Nemca z hradieb Špilberku, spoznal trest

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

​Turistu museli po páde transportovať do nemocnice, kde ho operovali. Zo svojich zranení sa dodnes úplne nevyliečil.

Slovák, ktorý vlani v septembri počas svojej rozlúčky so slobodou v opitosti zhodil z hradieb Špilberka pri Brne nemeckého turistu, dostal trest 10,5 roka väzenia. Vo štvrtok o tom rozhodol Krajský súd v Brne, informuje spravodajkyňa TASR podľa správy servera Novinky.cz.

Vlani 1. septembra sa skupina mužov prechádzala areálom hradu Špilberk, kde sa stretla s nemeckým turistom, ktorý sedel na hradbách a telefonoval.

Opitý Slovák Daniel Madarász sa s ním chcel podľa servera rozprávať, ale cudzinec o to nemal záujem a údajne mu ukazoval, že práve telefonuje.

„Obžalovaný potom povedal anglicky 'Ja ťa zabijem.' Poškodeného nato intenzívne strčil do hornej časti tela. Ten spadol do hĺbky viac než šiestich metrov," priblížil situáciu predseda trestného senátu Martin Vrbík. Podľa neho bolo zrejmé, že poškodený nesedel na okrasnom múre, ale že pod ním bola hlbina.

Prečítajte si tiež:

​Turistu museli po páde transportovať do nemocnice, kde ho operovali. Podľa Noviniek sa zo svojich zranení dodnes úplne nevyliečil. Sudca označil Madarászovo konanie za absolútne nepochopiteľné a nezmyselné.

Server Novinky podotkol, že Slovák sa pokúsil vinu zhodiť na svojho bratranca. „Už sme odchádzali, bratranec k nemu pristúpil a zhodil ho. Nepozeral som sa, kam spadol, bol som v šoku. Bratranec začal utekať a ja tiež,“ obhajoval sa s tým, že si myslel, že išlo o vtip.

Dodal, že potom celá partia pokračovala v oslave jeho rozlúčky so slobodou v hoteli. Na ďalší deň ráno ho zadržala polícia. Rozsudok nie je právoplatný, Madarász si ponechal lehotu na odvolanie.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž i vražde matky dvoch detí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.