Surfisti v Chorvátsku zostali v šoku. Vo vodách Jadranu údajne zazreli žraloka

Surfisti v Chorvátsku zostali v šoku. Vo vodách Jadranu údajne zazreli žraloka
Záber z údajného napadnutia žraloka. Zdroj: Facebook/Regional Express

Podľa fotiek sa však nedá s istotou povedať, o aké zvieratá šlo.

V chorvátskej oblasti Brijuni v Jadranskom mori vydesil miestnych rybárov a surfistov žralok. Svedkovia tvrdia, že bol agresívny a zaútočil na tuniaka. Podľa odborníkov sa však nedá s určitosťou povedať, či šlo práve o tieto dve ryby.

Svedkami tejto scény sa v utorok (9. 4.) stali surfisti a rybári, ktorí sa práve nachádzali neďaleko Brijunských ostrovov neďaleko Istrie. Podľa webu Regional Express tvrdia, že videli útok žraloka na tuniaka.

Podľa fotiek sa však nedá s istotou povedať, o aké zvieratá šlo. Podľa expertov z Prírodovedeckej fakulty univerzity v Pule ryba vyskakujúca z mora by naozaj mohla byť tuniak obecný.

„Je vidno plutvu, ktorá by mohla patriť žralokovi obrovskému, ktorého nedávno zazreli pri obci Savudrije. Ten žralok sa živí planktónom a určite na tuniaka nezaútočil, ale je možné, že sa na tom mieste kŕmili spoločne,“ vysvetlil morský biológ Neven Iveša.

Prečítajte si tiež:

Kŕmia sa spolu

Dodal, že v súčasnosti je v mori množstvo malých rýb, ktorými sa oba druhy živia. Pretože na záberoch nevidno detaily, je tiež možné, že na tuniaka zaútočil aj dravý žralok ako je mako, ale táto verzia je menej pravdepodobná.

Iveša upozornil, že určite nejde o ojedinelý prípad. V oblasti Brijunských ostrovov sa kŕmi potravou viacero druhov naraz, čo by mohol byť aj tento prípad. 

Brijuni je skupina 14 ostrovov v Jadranskom mori. Leží pri západnom pobreží Istrijského polostrova.

Chorvátsko bude tento rok drahšie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.