Vrah pred popravou posunul hranicu posledného jedla. Objednal si hotovú hostinu

Brian Dorse, ktorého popravili smrtiacou injekciou.
Brian Dorsey Zdroj: TASR/Jeremy Weis, Federal Public Defender via AP

Americký vrah Brian Dorsey, ktorého popravili tento týždeň, si za posledné jedlo zvolil nevídanú hostinu.

Päťdesiatdvaročný Brian Dorsey bol odsúdený za vraždu svojej sesternice Sarah a jej manžela Bena, ktorú spáchal v roku 2006. Ako píše portál Unilad, Dorsey od Sarah žiadal peniaze na vyplatenie drogového dílera.

Neskôr v ten večer manželov aj navštívil, čo sa im stalo osudné. Z garáže im totižto vzal brokovnicu, ktorou ich oboch zabil. Tri dni po vražde sa sám priznal.

Prečítajte si tiež:

Posledná hostina

Niektorí odsúdení sa preslávili aj skrz bizarnú voľbu svojho posledného jedla. Patrí k ním napríklad popravený Victor Feguer, ktorý sa rozhodol pre jedinú olivu. Medzi týchto ľudí sa teda po novom zaradil aj Dorsey, ktorý si zvolil skutočnú hostinu.

Zahŕňala dva cheeseburgery, dvoje veľké hranolky, dve balenia kuracích stripsov a pizzu s klobásou, feferónkami, cibuľou, šampiňónmi a extra syrom. 

Prečítajte si tiež:

Poprava

V deň popravy dostal Dorsey vo väznici jednorazovú injekciu pentobarbitalu. Pred popravou sa však objavili určité obavy z nájdenia žily, čo je bežné, ak človek berie drogy alebo je obézny - Dorseyho prípad. Nakoniec však všetko prebehlo podľa plánu a vrahova smrť prebehla rýchlo. 

Dorsey pred popravou podal odvolanie na Najvyšší súd USA. O milosť žiadal aj guvernéra Mike Parsona. Ten však jeho žiadosť zamietol a vo vyhlásení uviedol, že Dorsey potrestal svoju milujúcu rodinu za to, že mu pomohla v čase núdze a že zákony štátu Missouri prinesú spravodlivosť.

Pozrite si archívnu reportáž o zbabranej poprave.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.