Zomrel O. J. Simpson, hlavný aktér procesu storočia. Z vraždy manželky a jej priateľa ho oslobodili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo veku 76 rokov zomrel bývalý hráč amerického futbalu a herec O. J. Simpson. Bol súdený za vraždu exmanželky a jej priateľa, nakoniec bol oslobodený. O jeho úmrtí informoval portál New York Post

Správu o úmrtí hlavného aktéra procesu storočia za brutálnu vraždu manželky potvrdila na sociálnej sieti Twitter Simpsonova rodina.

Simpson čelil v 90. rokoch obvineniu z vraždy dvoch ľudí - manželky Nicole Brownovej Simpsonovej a čašníka Ronalda Goldmana. Proces získal mimoriadnu publicitu. Nakoniec bol oslobodený. V ďalšom civilnom súdnom spore ale bol odsúdený na mnohomiliónovú náhradu škody pozostalým.

Vo väzení nakoniec skončil až v roku 2007 za iné zločiny - lúpeže a únos. V júli 2017 bol podmienečne prepustený. V posledných rokoch bojoval s rakovinou. Dnes rodina na sociálnej sieti X uviedla, že chorobe podľahol.

Simpson s manželkou Nicole na archívnej snímke z roku 1989. Zdroj: Profimedia.sk

​Simpson sa preslávil ako hviezda amerického futbalu. Bývalého hráča Buffala Bills (1969 - 1977) a San Francisca 49ers (1978 - 1979) v NFL päťkrát vybrali do Zápasu hviezd.

V sezóne 1973 sa stal Najužitočnejším hráčom ligy a v roku 1985 ho uviedli do Siene slávy profesionálneho amerického futbalu.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o prepustení O. J. Simpsona na slobodu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.